Djokovič je v semifinále Turnaje mistrů. Tsonga končí

11. 11. 2008 15:48
Del Potro - Tsonga 7:6(4), 7:6(5)
Naděje Jo-Wilfrieda Tsongy na postup se výrazně zmenšily.
Naděje Jo-Wilfrieda Tsongy na postup se výrazně zmenšily. | Foto: Reuters

Šanghaj - Dostal "kanára", přesto se srbský tenista Novak Djokovič raduje z druhé výhry ve Zlaté skupině Turnaje mistrů v Šanghaji.

Rodák z Bělehradu porazil v úterý Rusa Nikolaje Davyděnka 7:6 (6), 0:6 a 7:5 a zajistil si postup do semifinále.

Davyděnko vyhrál více gamů. Ve druhé sadě světovou trojku válcoval, ale nezvládl klíčové chvíle prvního a třetího setu, což rozhodlo ve prospěch svěřence Mariána Vajdy.

Djokovič a Davyděnko zahájili Turnaj mistrů vítězně
Štěpánek jede nečekaně na Turnaj mistrů. Jako náhradník

Ruský tenista získal záhy v úvodním dějství náskok jednoho brejku a za stavu 5:4 podával na vítězství, jenže nepovedený game zakončil dvojchybou a Djokovičovi tím umožnil využít hned první brejkbol zápasu.

Následný tie-break vyhrál jednoznačně 7:3, ale ve druhém setu chyboval, nedokázal najít optimální rytmus a prohrál 0:6.

Ve třetím dějství předváděli oba tenisté špičkový tenis a napínavou podívanou. Davyděnko tentokrát nezvládl hru při svém servisu za stavu 5:5 a Djokovič už si nenechal šanci na vítězství utéct.

Tsonga šanci ztratil

Stejně jako v neděli proti Nikolaji Davyděnkovi, i v úterý srazila francouzského tenistu Jo-Wilfireda Tsongu zkrácená hra. Tentokrát proti Argentici Del Potrovi.

V souboji dvou poražených z úvodního dne porazil mladý Jihoameričan finalistu French Open 7:6(4), 7:6(5).

Del Potro si tak uchoval naději na postup do semifinále, o níž se utká v přímém souboji s Davyděnkem.

Tsongovi vůbec nevyšly začátky obou setů, v nichž ztratil podání. V obou případech prohrával 0:2, ale ztrátu dokázal smazat a dostat se do tie-breaků. V nich ale vládl Argentinec.

Tsonga je po vítězství Djokoviče nad Davyděnkem bez šance na postup. Na závěr skupiny se utká s Djokovičem.