Djokovič a Davyděnko zahájili Turnaj mistrů vítězně

Sport Sport, Red Spo
9. 11. 2008 12:50
Djokovič - Del Potro 2:0, Davyděnko - Tsonga 2:1

Šanghaj - Turnaj nejlepších osmi tenistů uplynulého roku byl rozehrán. Na podniku v Šanghaji chybí pouze Španěl Rafael Nadal, který léčí zraněné koleno a šetří se na finále Davis Cupu.

V neděli ráno středoevropského času zahájil vyvrcholení sezony ve Zlaté skupině Srb Novak Djokovič, který si poradil s překvapením letošního roku Del Potrem z Argentiny.

Sedmý nasazený vzdoroval světové trojce pouze v prvním setu, který rozhodla až dvanáctá hra, druhou sadu už Djokovič získal poměrem 6:3 a připsal si do tabulky první vítězství.

Srba napodobil ve druhém nedělním zápase Turnaje mistrů také Rus Nikolaj Davyděnko, s Francouzem Tsongou to ale neměl vůbec jednoduché.

První set ztratil v napínavém tiebreaku a měl co dělat, aby utkání otočil. Po tom, co po zisku druhé sady průběh zápasu utkání vyrovnal, dospěl třetí set znovu až do zkrácené hry.

V té už ovšem Davyděnko zcela dominoval a nepovolil svému soupeři uhrát jediný míč.