Djokovič je mistrem! V londýnském finále srazil Federera

FOTO Démon Djokovič líbal pohár a řval z plných plic
Tenisová sezóna ATP skončila jak nejlépe mohla. Finálové utkání Turnaje mistrů totiž skýtalo pohled na neuvěřitelné drama v utkání dvou nejlepších současných tenistů planety.
Z vítězství se radoval srbský tenista, který tak obhájil i své prvenství v žebříčku ATP.
23-letý Srb porazil Rogera Federera 7:6 a 7:5.
Djokovič po úmorné bitvě vyhrál tento turnaj podruhé ve své kariéře. Poprvé vyhrál v roce 2008 v Šanghaji.
12. 11. 2012 23:28
Srbský tenista slaví svůj druhý titul z Turnaje mistrů. Ve finále porazil ve dvou setech Švýcara Rogera Federera.

Londýn - Novak Djokovič ovládl tenisový Turnaj mistrů! Srbský tenista v londýnském finále porazil za dvě a čtvrt hodiny švýcarskou legendu Rogera Federera po setech 7:6 a 7:5. Současná světová jednička dokázala na prestižním klání osmi nejlepších světových hráčů triumfovat podruhé v kariéře.

Federer: Lépe jsem hrát prostě nemohl

"Vždycky je potěšením zahrát si proti Rogerovi, vždycky se donutíme k nejlepšímu výkonu. Doufám, že si diváci užili ten nejlepší tenis. Byla to fantastická sezona," řekl šťastný Djokovič, který zopakoval svůj triumf z roku 2008. Letos v londýnské O2 aréně neprohrál ani jeden zápas.

"Nemohl jsem hrát lépe, jsem spokojený se svým výkonem. Byla to výborná sezona, děkuji svému týmu za podporu," uvedl po utkání poražený finalista Federer, který neobhájil tituly z posledních dvou ročníků. Švýcar hrál finále Turnaje mistrů poosmé a poražen odešel jen dvakrát.

Strašidelný úvod Djokoviče nepoznamenal

Djokovič přitom začal strašidelně špatně. V prvních dvou hrách neuhrál ani jediný fiftýn a za osm minut prohrával 0:3. Jenže se bleskově vzpamatoval a v páté hře získal ztracené podání zpět.

Další brejk vybojoval v deváté hře a za stavu 5:4 podával na vítězství v prvním setu. Jenže tentokrát vstal z mrtvých zase Švýcar, který odvrátil setbol a srovnal. Nakonec rozhodoval tie-break. V něm Srb nejprve sice neproměnil další setbol, ale poté triumfoval v poměru 8:6.

I druhý set začal lépe pro Federera. Hned v prvním gamu sebral soupeři servis a výhodu držel až do stavu 5:4. V klíčové chvíli ovšem Djokovič předvedl svou extratřídu, odvrátil dva setboly, podání získal zpět a otočil na 5:6. Při podání soupeře si pak vypracoval jeden mečbol, který úžasným prohozem proměnil.

Ve čtyřhře triumfovali Španělé Granollers s Lópezem

Titul ve čtyřhře získali Španělé Marcel Granollers a Marc López, kteří Indy Maheše Bhúpathího a Rohana Bopannu porazili 7:5, 3:6 a 10:3. Semifinalisté letošního US Open se životním úspěchem povzbudili před pražským finále Davisova poháru, v němž v sobotu podle všeho nastoupí proti českému páru Tomáš Berdych, Radek Štěpánek.