Štěpánek i Federer jsou v semifinále Turnaje mistrů

8. 11. 2012 22:20
Česko-indický pár vyhrál i své druhé utkání na Turnaji mistrů a může se těšit na semifinále.
Radek Štěpánek a Leander Paes slaví postup do semifinále Turnaje mistrů.
Radek Štěpánek a Leander Paes slaví postup do semifinále Turnaje mistrů. | Foto: Reuters

Londýn - Radek Štěpánek s Leandrem Paesem si ve čtvrtek na Turnaji mistrů zajistili postup do semifinále.

Ve svém druhém zápase na turnaji totiž porazili španělské daviscupové reprezentanty Marcela Granollerse s Marcem Lopezem 7:5 a 6:4 (zápas jsme sledovali živě zde).

Po úterním vítězství nad pákistánsko-nizozemskou dvojicí Rojer - Kúreší tak mají jisté první místo ve skupině A.

Štěpánka může čtvrteční výhra obzvláště těšit i proto, že se stejnou dvojici se patrně příští víkend utká v pražském finále Davisova poháru.

Čtvrteční zápas byl ovšem mimořádně vyrovnaný. První set získal česko-indický pár za stavu 6:5 při podání soupeře, ve druhém zase prohrával už 2:4, ale čtyřmi gemy v řadě dokázal vývoj setu zvrátit.

Posledními soupeří Radka Štěpánka a Leandra Paese v základní skupině Turnaje mistrů budou bratři Bob a Mike Bryanovi.

Federer si opět poradil s Ferrerem

Do semifinále si ve čtvrtek zajistil postup také obhájce titulu Roger Federer, jenž po Janko Tipsarevičovi přehrál i Davida Ferrera.

Španělský daviscupový reprezentant, jenž se příští víkend představí jako jednička týmu i ve finále v Praze, podlehl Švýcarovi 4:6 a 6:7.

Ferrer, kterému na žebříčku ATP momentálně patří pátá pozice, prohrál s Federerem již čtrnáctý vzájemný duel.

Ve hře o postup do semifinále zůstal Argentinec Juan Martín del Potro, který ve večerním duelu smetl Srba Janka Tipsareviče po setech 6:0 a 6:4.

Výsledky:

Dvouhra:

Skupina B:

Federer (2-Švýc.) - Ferrer (4-Šp.) 6:4, 7:6 (7:5), Del Potro (6-Arg.) - Tipsarevič (8-Srb.) 6:0, 6:4.

1. Federer 2 2 0 4:0 2
2. Del Potro 2 1 1 3:2 1
3. Ferrer 2 1 1 2:3 1
4. Tipsarevič 2 0 2 0:4 0

Čtyřhra:

Skupina A:

Paes, Štěpánek (3-Indie/ČR) - Granollers, M. López (6-Šp.) 7:5, 6:4, B. Bryan, M. Bryan (1-USA) - Kúreší, Rojer (7-Pák./Niz.) 7:5, 6:4.

1. Paes, Štěpánek 2 2 0 4:0 2
2. B. Bryan, M. Bryan 2 1 1 3:2 1
3. Granollers, M. López 2 1 1 2:3 1
4. Kúreší, Rojer 2 0 2 0:4 0