Sagan je ve Švýcarsku jako doma. Trojnásobný světový šampion tam vyhrál už 16. etapu

10. 6. 2018 18:54
Slovenský cyklista Peter Sagan zvítězil v druhé etapě letošního závodu Kolem Švýcarska a celkově tam triumfoval už pošestnácté.
Peter Sagan
Peter Sagan | Foto: ČTK

Frauenfeld - Trojnásobný mistr světa Peter Sagan vyhrál na cyklistickém závodu Kolem Švýcarska už šestnáctou etapu. Slovenský spurtér dominoval druhé etapě na okruzích kolem města Frauenfeld a přípravný podnik na Tour de France zakončí osmým rokem v řadě s minimálně jedním vavřínem.

Hvězda stáje Bora-hansgrohe ve spurtu předčila po 155 kilometrech Kolumbijce Fernanda Gaviriu z Quick-Stepu, třetí skončil Australan ve službách Kaťuše Nathan Haas. V hlavním poli přijel ve stejném čase na 46. místě Roman Kreuziger, celkově je šestnáctý.

Ve žlutém dresu lídra zůstal domácí jezdec Stefan Küng z týmu BMC, který vyhrál sobotní časovku družstev. Devítietapový závod vyvrcholí v neděli časovkou.

Cyklistický etapový závod Kolem Švýcarska (WorldTour) - 2. etapa (155 km):

1. Sagan (SR/Bora-Hansgrohe) 3:50:09, 2. Gaviria (Kol./Quick-Step Floors), 3. Haas (Austr./Kaťuša), 4. Matthews (Austr./Sunweb), 5. Padun (Ukr./Bahrajn-Merida), 6. Gasparotto (It./Bahrajn-Merida), …46. Kreuziger (ČR/Mitchelton-Scott) všichni stejný čas.

Průběžné pořadí: 1. Küng (Švýc./BMC) 4:10:24, 2. Van Avermaet (Belg./BMC), 3. Porte (Austr./BMC), 4. Van Garderen (USA/BMC) všichni -3, 5. Sagan -20, 6. Matthews -23, …16. Kreuziger -32.