König onemocněl a cyklistické MS v Kataru musel vzdát

ČTK ČTK
8. 10. 2016 23:34
"Bohužel jsem byl nucen odstoupit z MS kvůli nemoci," napsal český cyklista Leopold König na svůj facebookový profil jen pár hodin před startem světového šampionátu, kde měl absolvovat týmovou a individuální časovku.
Leopold König
Leopold König | Foto: ČTK

Dauhá - Cyklista Leopold König se kvůli nemoci nezúčastní mistrovství světa silničářů v Kataru. Původně měl absolvovat týmovou a individuální časovku. O zdravotních problémech informoval jen pár hodin před startem šampionátu na svém facebookovém profilu.

"Bohužel jsem byl nucen odstoupit z MS kvůli nemoci," napsal König, jenž letos poprvé vyhrál časovku na mistrovství republiky a na olympijských hrách v Riu de Janeiro skončil v této disciplíně jedenáctý. V Dauhá chtěl přitom v závěru sezony prodat dobrou formu.

Podle původních plánů měl osmadvacetiletý König v neděli jet týmový závod v barvách stáje Sky a pak časovku jednotlivců ve středu. Jeho cílem byla minimálně první desítka. "A třeba by to mohlo jít i k té pětce, protože po olympijských hrách někteří závodníci jako Cancellara a Froome nebudou na startu," uvažoval König.

Hlavním trumfem české reprezentace na MS v Dauhá tak zůstal Zdeněk Štybar v závodu s hromadným startem, který program v neděli 16. října zakončí.

 

Právě se děje

před 52 minutami

Hongkongský aktivista Wong dostal dalších deset měsíců vězení. Zúčastnil se připomínky brutalit na Tchien-an-men

Hongkongský prodemokratický aktivista Joshua Wong stráví dalších deset měsíců ve vězení. Soud mu nyní vyměřil takový trest za účast na nepovoleném shromáždění, které se konalo loni 4. června, informuje agentura Reuters. Wong a další lidé si tehdy připomínali krvavé potlačení protivládních protestů na pekingském náměstí Tchien-an-men čínskou armádou v roce 1989.

Čtyřiadvacetiletý Wong si už nyní ve vězení odpykává dva tresty související s masovými prodemokratickými demonstracemi z roku 2019. K účasti na vzpomínkové akci ze 4. června 2020 se minulý týden přiznal, a tak mu soud trest z původně navrhovaných 15 měsíců snížil na deset měsíců. Portál Hongkong Free Press (HKFP) uvedl, že kromě Wonga soud poslal za mříže na dobu od čtyř do šesti měsíců ještě tři další aktivisty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy