Cyklista Vakoč vede závod Kolem Polska i po čtvrté etapě

6. 8. 2014 16:54
Petr Vakoč.
Petr Vakoč. | Foto: Twitter Omega Pharma Quickstep

Katovice - Cyklista Petr Vakoč uhájil žlutý trikot lídra závodu Kolem Polska i po 4. etapě, v níž dojel do cíle v Katovicích celý peloton pohromadě a rozhodoval závěrečný spurt.

Po pondělním triumfu v úniku má dvaadvacetiletý Čech v čele závodu WorldTour náskok 26 sekund. Cílem projel po 236 kilometrech jako první Belgičan Jonas Van Genechten ze stáje Lotto Belisol.

Přestože v závěru závodu se několik cyklistů pokusilo o únik, nakonec se rozhodovalo na cílové čáře. Van Genechten zhruba s náskokem metru a půl porazil Itala Jacopa Guarnieriho z Astany a třetího Slovince Luku Mezgece z týmu Giant-Shimano. Vakoč, který hájí barvy stáje Omega Pharma-QuickStep, dojel na 38. pozici ve stejném čase jako vítěz.

Na druhou pozici průběžného celkového pořadí se díky bonusovým sekundám posunul Rakušan Matthias Krizek (Cannondale). Třetí je Bělorus Jevgenij Hutarovič, která má na Vakoče ztrátu 27 sekund.

Vakoč se blýskl nečekaným triumfem ve 2. etapě s cílem ve Varšavě. Po závěrečných 30 km v úniku oblékl žlutý trikot a pojede v něm i čtvrteční etapu dlouhou 190 km na Štrbské pleso, která bude první horskou zkouškou.

V pátek prověří jezdce okruhy v okolí Tatranské Bukoviny na polské straně Tater a v sobotu závod uzavře pětadvacetikilometrová časovka v Krakově.