Čtvrtá výhra! Basketbalistky USK porazily i Polkowice

4. 12. 2013 21:30
Eva Vítečková přispěla k vítězství nad Polkowicemi 17 body
Eva Vítečková přispěla k vítězství nad Polkowicemi 17 body | Foto: CPA - Eduard Erben

Polkowice - Basketbalistky ZVVZ USK Praha nadále drží v sezoně sezoně Euroligy stoprocentní bilanci. České mistryně uspěly i ve čtvrtém utkání, na palubovce Polkowic zvítězily 67:64.

Prožívají tak nejlepší start do soutěže v historii a ujaly se vedení v tabulce skupiny C. Nejlepší střelkyní Pražanek byla znovu ve velmi dobré formě hrající Jelena Dubljevičová s 22 body.

Skvělá šňůra v úvodu nerozhodla

České mistryně získaly velkou výhodu už v první čtvrtině, ve které předvedli šňůru 15:1 a rychle se ujaly čtrnáctibodového vedení. Polkowice vedené bývalou hráčkou USK Jelenou Škerovičovou se však nevzdávaly a manko postupně snižovaly.

Ve třetí čtvrtině se hráčkám USK přestala dařit obrana a domácím povolily stejně bodů jako za celý první poločas. Především se chytla Australanka Belinda Snellová, která USK trápila i v minulé sezoně.

V úvodu poslední části se tak Polkowice dotáhly na rozdíl jediného bodu 52:53, ale klid Pražankám vzápětí vrátila klíčovou trojkou Eva Vítečková, autorka 17 bodů. Navíc se trefily i Dubljevičová a Kateřina Elhotová, znovu z toho bylo vedení o osm bodů, které už hostující hráčky nepustily.

5. kolo Evropské ligy basketbalistek:

Skupina C:

Polkowice - ZVVZ USK Praha 64:67 (10:21, 25:31, 50:53)
Nejvíce bodů: Snellová 22, Škerovičová 12, McCarvilleová 11, Oblaková 10 - Dubljevičová 22, Vítečková 17, Vaughnová 15, Elhotová 8. Fauly: 18:20. Trestné hody: 20/14 - 14/8. Trojky: 6:5.

Kibirkstis Vilnius - Spartak MO 55:68, Salamanca - Novi Záhřeb 74:57.

1. USK Praha 4 4 0 248:226 8
2. Galatasaray Istanbul 4 3 1 299:240 7
3. Kibirkstis Vilnius 4 2 2 271:268 6
4. Spartak MO 4 2 2 232:230 6
5. Salamanca 4 2 2 253:263 6
6. Polkowice 5 1 4 291:314 6
7. Novi Záhřeb 5 1 4 299:352 6