Veselý dotáhl Fenerbahce k vítězství, Satoranský s Barcelonou padl v Moskvě

Aktualizováno 14. 1. 2016 22:29
Jan Veselý ve službách Fenerbahce Istambul dovedl svůj tým k vítězství proti Krasnodaru 17 body. Basketbalová Barcelona i s Tomášem Satoranským v sestavě podlehla v Evropské lize CSKA Moskva 82:93.
Jan Veselý
Jan Veselý | Foto: ČTK

Moskva/Istambul - Český basketbalový reprezentant Jan Veselý znovu zazářil v Evropské lize, když ve 3. kole osmifinále dotáhl Fenerbahce Istanbul k důležité výhře 85:79 nad Krasnodarem. Jako nejlepší hráč tureckého týmu zaznamenal 17 bodů, sedm doskoků a tři asistence. Fenerbahce zůstává jako jediné ve skupině E neporažené.

Veselý rozhodl zápas

Fenerbahce přitom bylo většinu utkání horším týmem a muselo dohánět až desetibodové manko. Ještě do poslední části šel Krasnodar s náskokem devíti bodů, ale pak přišel velký nápor domácích, který táhl právě Veselý spolu s Bogdanem Bogdanovičem a Luigim Datomem.

Český pivot dal v poslední části 10 bodů a byl to on, kdo pět minut před koncem pěti body v řadě otočil skóre zápasu. Velmi důležitý byl i koš 43 vteřin před koncem, který zařídil domácím čtyřbodové vedení. Jen Bogdanovič dal v dresu Fenerbahce ještě o bod více.

Barcelona padla v Moskvě

Naopak basketbalistům Barcelony nevyšel zápas na hřišti CSKA Moskva, kde podlehli 82:93. Nedařilo se ani Tomáši Satoranskému, který se v útoku prosadil jen dvěma asistencemi.

Satoranský alespoň pomohl týmu v defenzivě, když dobře bránil hvězdu Miloše Teodosiče. CSKA postrádal druhého klíčového rozehrávače Nanda De Cola, přesto domácí zářili v útoku. A to zejména díky přesné střelbě za tři body, proměnili devět z úvodních 11 pokusů a celkem za zápas dali 16 trojek.

Když pak byl na konci třetí čtvrtiny vyloučen po druhé technické chybě nejlepší střelec Barcelony Juan Carlos Navarro, autor 16 bodů, bylo o výhře CSKA rozhodnuto.

Evropská liga basketbalistů, osmifinále - 3. kolo:

Skupina E:

Fenerbahce Istanbul - Kubaň Krasnodar 85:79 (za domácí Veselý 17 bodů, 7 doskoků, 3 asistence), Panathinaikos Atény - Crvena Zvezda Bělehrad 63:74, Unicaja Málaga - Cedevita Záhřeb 90:67.

1. Fenerbahce Istanbul 3 3 0 255:219 6
2. Unicaja Málaga 3 2 1 226:197 5
3. Kubaň Krasnodar 3 2 1 246:237 5
4. Crvena Zvezda Bělehrad 3 1 2 223:236 4
5. Panathinaikos Atény 3 1 2 206:222 4
6. Cedevita Záhřeb 3 1 2 221:251 4
7. Anadolu Efes Istanbul 2 1 1 162:162 3
8. Darüssafaka Istanbul 2 0 2 134:149 2