Corona Cup vyhráli chomutovští plavci Kubová a Franta

5. 7. 2020 12:47

Simona Kubová a Tomáš Franta vyhráli plavecký mítink Corona Cup. V neobvyklém formátu si v pražském bazénu v Podolí vyzkoušeli všechny plavecké způsoby a měli nejvyšší součet bodů z devíti disciplín. Nejlepší česká plavkyně loňského roku Kubová zvítězila o 143 bodů před Kristýnou Horskou, chomutovský oddílový kolega vítězky Franta za sebou nechal druhého Filipa Chrápavého o 182 bodů.

Favoritka Kubová v sobotu jednoznačně opanovala obě znakařské tratě, další prvenství přidala na kraulové padesátce. Horská dnes sice vyhrála dva závody a rychlejší než Kubová byla i na 50 metrů motýlek, ale více než dvousetbodovou ztrátu stáhnout nedokázala.

Znakař Franta vedl po šesti disciplínách prvního dne před brněnským prsařem Chrápavým o 88 bodů, dnes si rozhodující náskok zajistil na motýlkářské padesátce. Chrápavý nakonec uhájil druhé místo o pouhých devět bodů před juniorským mistrem světa Janem Čejkou.