Simona Kubová (Baumrtová)

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Kubová v plavecké lize ISL skončila třetí na 100 metrů znak

Plavkyně Simona Kubová vybojovala v mezinárodní lize ISL v Budapešti třetí místo na trati 100 metrů znak. Svému týmu Tokio Frog Kings v maďarské metropoli pomohla ještě ve dvou štafetách a ze tří startů vytěžila jedenáct bodů.

Na znakařské stovce Kubová časem 57,42 sekundy nestačila jen na Nizozemku Kiru Toussaintovou a Američanku Amy Bilquistovou. "Jsem ráda, že jsem doplavala třetí. To je prima. Začátek závodu byl podařený, chtělo by přidat ve druhé padesátce, ale čas je fajn. Plavu v setinách pořád stejně, což je skvělé," uvedla Kubová v tiskové zprávě.

V pátek se podílela na druhém místě polohové štafety na 4×100 metrů a s kraulařskou štafetou obsadila šestou pozici. Tokio Frog Kings obsadili v měření čtyř týmů třetí místo a v průběžném pořadí International Swimming League jsou po pěti utkáních v euro-asijské skupině na posledním pátém místě.

"Snad se nám podaří postoupit do finále, to by bylo bezva," uvedla Kubová. "Teď máme čtyři dny volna a pak nás čeká další závod. Pořád ještě hodně těžce trénujeme, ladíme prý na semifinále, tak snad začneme více odpočívat," dodala chomutovská plavkyně.

Corona Cup vyhráli chomutovští plavci Kubová a Franta

Simona Kubová a Tomáš Franta vyhráli plavecký mítink Corona Cup. V neobvyklém formátu si v pražském bazénu v Podolí vyzkoušeli všechny plavecké způsoby a měli nejvyšší součet bodů z devíti disciplín. Nejlepší česká plavkyně loňského roku Kubová zvítězila o 143 bodů před Kristýnou Horskou, chomutovský oddílový kolega vítězky Franta za sebou nechal druhého Filipa Chrápavého o 182 bodů.

Favoritka Kubová v sobotu jednoznačně opanovala obě znakařské tratě, další prvenství přidala na kraulové padesátce. Horská dnes sice vyhrála dva závody a rychlejší než Kubová byla i na 50 metrů motýlek, ale více než dvousetbodovou ztrátu stáhnout nedokázala.

Znakař Franta vedl po šesti disciplínách prvního dne před brněnským prsařem Chrápavým o 88 bodů, dnes si rozhodující náskok zajistil na motýlkářské padesátce. Chrápavý nakonec uhájil druhé místo o pouhých devět bodů před juniorským mistrem světa Janem Čejkou.