Deník si všímá faktu, že čínská komunistická strana dlouhou dobu golf odmítala jako buržoazní sport, zdál se jí také příliš jemný a pomalý oproti tradičním socialistickým odvětvím plným dynamiky jako gymnastika nebo volejbal.
Ovšem prý již po druhé světové válce mnozí přední soudruzi se závistí pokukovali po sousedním Japonsku a jeho vzrůstající golfové mánii.
Nyní vášeň bohatých čínských komunistů pro tento sport "kapitalistů" propukla naplno. Golf se stal nedílnou součástí jejich volného času, píše The Independent.
Ten dále přináší údaje, podle nichž fungovalo v 80. letech pouhých 20 golfových hřišť, dnes je to desetkrát tolik. Sportu, jemuž se zde také říká "zelené opium", se pravidelně věnují dva miliony Číňanů.
Rozvoji golfu v Číně paradoxně pomohla epidemie SARS v roce 2003. Tehdy si mnoho zdejších podnikatelů řeklo, že dojednat obchod bude mnohem bezpečnější venku na golfu než v nevětrané, možná infikované úřadovně, připomíná britský deník.
Ten dále odhaduje, že se počet golfových hřišť v Číně zvýší na 1000 a že lze očekávat mohutnou vlnu mladých čínských golfistů.