Uhrin se do srdcí fotbalových fanoušků zapsal především jako strůjce stříbra z mistrovství Evropy v roce 1996 v Anglii, kde měl v týmu vycházející hvězdy Pavla Nedvěda nebo Karla Poborského.
Hráči si vždy vážili Uhrinovy velkorysosti a demokratického přístupu, novináři oceňovali jeho vstřícnost. Pětkrát vyhrál českou anketu Trenér roku, byl vyhlášen nejlepším trenérem Evropy roku 1996.
"Toto ocenění mě těší a vážím si ho. Myšlenky fair play jsem vždy hráčům během trenérské kariéry vštěpoval a oni je přijímali," řekl Uhrin.
Česká rekordmanka v hodu kladivem Šafránková začala po loňském propuknutí pandemie covidu-19 šít roušky, které v té době byly nedostatkovým zbožím. Šila nejen pro kamarády a známé, ale také třeba pro nemocnici v Kolíně. Nebylo výjimkou, že se od šicího stroje zvedla třeba až v půl druhé v noci.
"Nemohli jsme chodit na tréninky, sportoviště byla zavřená, ale ta energie v člověku zůstala. Posílala jsem roušky tomu, kdo si napsal," uvedla Šafránková.
"Psali mi například z kolínské nemocnice, že by je potřebovali k dialýzám. Pak mě i napadlo dát je přímo lidem. Tím, že bydlíme u silnice, kde je hodně obchůdků, lepila jsem je na garáž a lidé si je mohli brát. Občas jsem šla kontrolovat, jestli tam ještě nějaké jsou," doplnila atletka.
Jágr se v extraligovém utkání v Plzni postaral o zrušení avizované kladenské přesilovky, když rozhodčím oznámil, že ho domácí hráč nefauloval.
Diplom za podobné gesto dostal karvinský fotbalista Michal Papadopulos, jenž ve Zlíně odvolal gól, kterým mohli hosté snížit na 1:2.
Český klub fair play ocenil i beachvolejbalisty Ondřeje Perušiče a Davida Schweinera, kteří na loňském mistrovství republiky v Opavě dvakrát opravili rozhodčí a sporné míče přiznali soupeřům.
Ceny za záchranu života obdrželi kolínský fotbalista Ondřej Soběslav, v civilu policista, jenž poskytl masáž srdce rozhodčímu, který zkolaboval, a čtyři mladí sezemičtí kanoisté. Ti na tréninku před mistrovstvím republiky pomohli zachránit tonoucího šestnáctiletého kamaráda, jemuž se v lodi zastavilo srdce.