Čeští volejbalisté porazili ve Světové lize Korejce opět 3:2

6. 6. 2014 19:03
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Ondřej Driml

České Budějovice - Čeští volejbalisté porazili ve druhém domácím zápase Světové ligy Koreu 3:2. Stejně jako o den dříve tak sehráli se soupeřem napínavou pětisetovou bitvu.

Rozhodující tie-break získali v poměru 15:11. Český tým má z úvodních čtyř zápasů soutěže, do níž se vrátil po 11 letech, bilanci 3:1 na zápasy. Příští týden se utká ve dvou domácích zápasech s Nizozemskem.

"Oba dva zápasy tady v Českých Budějovicích byly velice těžké, protože Korejci hrají stabilně. Od prvního setu do toho nastoupí a jedou jako mašiny," uvedl kapitán českého celku Aleš Holubec.

Svěřenci trenéra Zdeňka Šmejkala začali dnešní duel lépe. V prvním setu se rychle dostali do vedení a stále si udržovali mírný náskok. První sadu získal český tým poměrem 25:20.

Jenže Korejci se stejně jako v prvním vzájemném duelu představili jako hodně odolný soupeř. Česká reprezentace se o tom přesvědčila hned ve druhém setu. Korea v něm stále vedla, a i když se Šmejkalovi hráči v závěru dostali k náporu, koncovku už nezachránili a podlehli 23:25. Zdálo se, že národní tým ztratil koncentraci a sebevědomí. Ve třetí sadě nedokázal na hru Korejců reagovat a navíc často chyboval.

Češi dokázali vyrovnat

Čeští hráči však dokázali zmobilizovat síly, získali čtvrtý set, vyrovnali stav na 2:2 a rozhodoval opět tie-break. V něm národní tým získal rychle náskok a i přes některá zaváhání jej uchránil a proměnil třetí mečbol.

Česká reprezentace ze čtyř duelů Světové ligy zatím prohrála jen jedno utkání v Portugalsku. "Oba dva domácí zápasy jsme zvládli dobře, rádi bychom to potvrdili i v příštím týdnu s Nizozemskem, i když si uvědomujeme, že budou v naší skupině asi nejsilnějším týmem," uvedl Holubec.

Reprezentační trenér Zdeněk Šmejkal ocenil to, že mladý český tým dokázal duel otočit ze stavu 1:2 na sety. "Dneska to bylo dramatičtější než v prvním zápase. Ale to, že jsme prohrávali, kluky zmobilizovalo a dokázali se vyždímat z posledních sil. Oni toho mají hodně, byl to v posledních dnech náročný program," ocenil výkon hráčů Šmejkal.

Oba zápasy s Koreou v Českých Budějovicích sledovalo každý den 3000 diváků. "Vzhledem k tomu, že se hrálo ve všední dny a ještě se začínalo ve čtyři hodiny, tak si myslím, že atmosféra byla hodně slušná. Kulisu nám diváci udělali vynikající," řekl Holubec.