České basketbalistky podlehly Rusku

SportPlus
30. 8. 2006 19:30
Brno - Ve středu se české basketbalové reprezentantky střetly v přípravě na MS s Ruskem, ale narozdíl od zápasu s Austrálií se jim utkání vůbec nevydařilo.

Češkám nevyšel vstup do zápasu, nedařila se jim střelba ze střední vzdálenosti a česká obrana nestačila zastavovat Rusky valící se do útoku. Po pěti minutách zápasu české basketbalistky prohrávaly už o 12 bodů 16:3.

Domácí basketbalistky vůbec nezvládly první čtvrtinu, Rusky využívaly ztracených míčů českých reprezentantek k rychlému přechodu do útoku, kterému Češky nedokázaly konkurovat.

Ale ani vstup do druhé části hry Češkám nevyšel, v útoku pokračovaly s žalostnou úspěšností střelby a častými ztrátami míče, v obraně pak nestačily na rychlé kombinace soupeřek. Ve čtvrté minutě tak Česká republika prohrávala s Ruskem už o 21 bodů 32:11.

Rusky měly ještě v polovině druhé čtvrtiny stoprocentní úspěšnost střelby za tři body, když proměnily všechny čtyři trojkové pokusy, ale stejně tak dokázaly využít své výškové převahy pod košem. V 19. minutě prohrávaly české hráčky už o 29 bodů, do konce poločasu korigovala dvěma trojkami Mokrošová.

Do druhé půle vstoupily české basketbalistky aktivněji, podařilo se jim zakončit několik rychlých protiútoků a stáhly ruský náskok na dvacet bodů, ale Rusky pokračovaly ve skvělé kombinační hře, nenechaly českou reprezentaci nadechnout ke stíhací jízdě a udržovaly si svůj pohodlný náskok.

Ruské basketbalistky nedávaly domácím hráčkám ani kousek prostoru, Češky se nedokázaly prosadit ani průnikem pod koš ani střelbou z větší vzdálenosti a po třetí čtvrtině prohrávaly o 30 bodů.

Ani v poslední části se českým hráčkám nedařila střelba, Rusky je s přehledem přehrávaly v útoku i v obraně a navyšovaly svůj náskok, který v páté minutě narostl už téměř na 40 bodů.

Do konce zápasu Rusky svůj náskok navýšily až téměř na 50 bodů, české reprezentantky budou mít šanci debakl napravit v dalších utkáních se stejným soupeřem, které absolvují tento týden.

Výsledek:
Česká republika - Rusko 46:95
(11:26, 23:46, 39:69)
Nejvíce bodů: Mokrošová 13, Kulichová 8, Pavlíčková 7 - Artěšinová 18, Korstinová 14, Ščegolevová 14, Stěpanovová 13. Rozhodčí: Dolínek, Pavlík. Fauly: 12:14. Trestné hody: 10/9 - 7/5. Trojky: 3:10. Diváci: 900.