Češkám postup ve Fed Cupu utíká. Italky vedou už 2:0

24. 4. 2010 17:40
Neuspěla Hradecká ani Šafářová
Flavia Pennettaová slaví vítězství nad Lucií Hradeckou
Flavia Pennettaová slaví vítězství nad Lucií Hradeckou | Foto: Sport

Řim - Italské tenistky vykročily v sobotu odpoledne za možným postupem do finále Fed Cupu, když vedou po úvodním hracím dni nad výběrem České republiky už 2:0.

První bod vybojovala pro loňské šampiónky Flavia Pennettaová, která porazila na antuce v Římě českou tenistku Lucii Hradeckou 6:4, 7:5, ten druhý pak získala Francesca Schiavoneová, jež pro změnu smetla Lucii Šafářovou 6:0 a 6:2.

Hradecká vstoupila proti favoritce nebojácně a zpočátku nebylo příliš znát, že je mezi oběma tenistkami v žebříčku rozdíl devětapadesát míst.

Naopak to byla rodačka z Prahy, která jako prolomila soupeřčin servis, a když se jí to povedlo i podruhé, vedla nečekaně 4:1. Jenže Italka záhy přidala na agresivitě, přestala chybovat a Hradecká se dostala pod tlak.

Její soupeřka nakonec vytvořila šňůru pěti úspěšných gamů a otočila vývoj střetnutí zcela ve svůj prospěch. První set tak osmadvacetiletá Pennettaová vyhrála 6:4.

Nicméně i ve druhém setu začala Hradecká lépe. Znovu to totiž byla ona, kdo šla do vedení, získala opět dva soupeřčiny servisy, a dostala se tak znovu do vedení 4:1.

Jenže ani tentokrát nedokázala v nastoleném tempu pokračovat, respektive patnáctá hráčka světa i přes dešťové kapky znovu přidala na přesnosti a rázem znovu vyrovnala na 4:4.

Šafářová dostala kanára

Hradecká nicméně přesné opakování první sady nedopustila. Po obrovském boji urvala pátý bod ve svůj prospěch a zdálo se, že by mohla druhý set nakonec vyhrát.

Nezdařilo se. Pennettaová těžkou situaci zvládla, následně prolomila podání své soupeřky a získala pro Italky první bod.

Mnohem snazší cestu za vítězstvím pak měla její kolega Francesca Schiavoneová, která vyprovodila Lucii Šafářovou. Přítelkyně Tomáše Berdycha nesehrála zrovna nejlepší zápas a zkušená rodačka z Milána ji dokonce nadělila v prvním setu kanára.

Ani ve druhé sadě pak Šafářová nedokázala Italce zápas zkomplikovat a nakonec v zápase uhrála jen dva gamy.

Italkám tak k postupu stačí už jen jediná výhra. Té mohou dosáhnout zítra.

Pennettaová (It.) - Hradecká (ČR) 6:4, 7:5
Schiavoneová (It.) - Šafářová 6:0, 6:2

Itálie vede nad ČR 2:0