Češi v nejlepším zápase na ME prohráli o gól s Polskem

26. 1. 2010 21:40
Čtvrtfinále ME: Polsko - Česko 35:34 (18:19)
Polští házenkáři se radují z vítězství
Polští házenkáři se radují z vítězství | Foto: Reuters

Praha - Přestože sehráli čeští házenkáři na mistrovství Evropy v Rakousku svůj nejlepší zápas, se šampionátem se po čtvrtečním zápase s Německem rozloučí.

Češi prohráli s Polskem 34:35 a ve čtvrtfinálové skupině neskončí lépe než čtvrtí.

Naopak Poláci si jako první tým na šampionátu zajistili výhrou postup do semifinále. Velmi blízko postupu je po výhře 37:28 nad Slovinskem také Francie.

Přestože se do branky od začátku postavil hrdina zápasu se Slovinskem Petr Štochl, po šesti inkasovaných brankách bez jediného úspěšného zákroku byl vystřídán Martinem Galiou.

Přestože Poláci odskočili v závěru poločasu na dvoubrankový rozdíl, poslední minuty patřily českému celku. Vedení před přestávkou zařídil z trháku svou první brankou na šampionátu Sobol.

V průběhu druhého poločasu se dostali Poláci dokonce do tříbrankového vedení, jenže Češi vzápětí zabrali v obraně a díky ziskům míčů a úspěšným protiútokům otočili čtyřmi brankami v řadě skóre na 31:30.

Poláci však šli záhy opět do vedení, a i když tři minuty před koncem vyrovnal Sklenák, soupeř v závěru odskočil na dvoubrankový rozdíl.

V závěru ještě snížil Vraný, ale na vyrovnání už nezbyl čas.

Čtvrtfinálová skupina II (Innsbruck):

Česká republika - Polsko 34:35 (19:18)
Sestava a branky ČR:
Štochl, Galia - Nocar 2, Vítek 5, Mičkal, Zdráhala 1, Vraný 3, Kubeš 2, Piskač 4, Jícha 7, Filip 4, Sobol 1, Mráz, Stehlík, Hynek, Sklenák 5.
Nejvíce branek Polska: Jurecki 7, Bielecki 6, Jurasik 5, Tluczynski 5/3. Rozhodčí: Abrahamsen, Kristiansen (oba Nor.). Sedmimetrové hody: 3/3 - 0. Vyloučení: 3:1. Diváci: 4500.

Slovinsko - Francie 28:37 (18:17)
Německo - Španělsko 20:25 (9:14).

1. Francie 4 3 1 0 106:94 7
2. Polsko 4 3 1 0 124:115 7
3. Španělsko 4 2 1 1 112:101 5
4. Slovinsko 4 0 2 2 127:138 2
5. Česko 4 1 0 3 116:128 2
6. Německo 4 0 1 3 101:110 1