Skandál u zeleného stolu. Mistr světa ve snookeru sázel i na své zápasy

Lukáš Zahradník Lukáš Zahradník
24. 10. 2017 14:12
Bývalý mistr světa Stuart Bingham byl shledán vinným ze sázení na snookerové zápasy a to včetně těch svých. Nyní ho tak čeká nucená pauza.
Stuart Bingham
Stuart Bingham | Foto: ČTK

Praha - Mistr světa ve snookeru z roku 2015 Stuart Bingham má problém. Světová profesionální kulečníková a snookerová asociace (WPBSA) ho shledala vinným z porušení pravidel o sázení na zápasy. Jeho sázky zahrnovaly jak jeho vlastní utkání, tak souboje dalších profesionálních hráčů. 

Bingham za to byl potrestán pokutou 20 000 liber (572 920 Kč) a půlročním zákazem startu. Polovinu trestu ale dostal podmíněně, takže už za tři měsíce může znovu hrát.

"Je pro mě velké zklamání, když vidím takto vysoko postaveného hráče porušovat pravidla o sázení," prohlásil předseda světové organizace Jason Ferguson. "Stuart je skvělý hráč a nepochybuji o tom, že vždy hrál co nejlépe. Na tomto případu můžeme vidět, že neexistují žádné výjimky z pravidel, a to ani pro nejlepší," dodal. 

Rodák z Essexu si měl v posledních sedmi letech do sázek na snooker vsadit až 35 000 liber (přes milion korun). Bingham k sázení často používal falešné účty, takže WPBSA měla problémy zjistit, zda v daný okamžik vyhrál či nikoliv. 

"Hráči musí pochopit, že nemůžou sázet na snooker, a to ani pokud sami nijak nejsou zapojeni do zápasu. U každého hráče, u kterého zjistíme porušení těchto pravidel, bude následovat co nejpřísnější potrestání," uzavřel Ferguson.  

 

Právě se děje

Další zprávy