Skandál u zeleného stolu. Mistr světa ve snookeru sázel i na své zápasy

Lukáš Zahradník Lukáš Zahradník
24. 10. 2017 14:12
Bývalý mistr světa Stuart Bingham byl shledán vinným ze sázení na snookerové zápasy a to včetně těch svých. Nyní ho tak čeká nucená pauza.
Stuart Bingham
Stuart Bingham | Foto: ČTK

Praha - Mistr světa ve snookeru z roku 2015 Stuart Bingham má problém. Světová profesionální kulečníková a snookerová asociace (WPBSA) ho shledala vinným z porušení pravidel o sázení na zápasy. Jeho sázky zahrnovaly jak jeho vlastní utkání, tak souboje dalších profesionálních hráčů. 

Bingham za to byl potrestán pokutou 20 000 liber (572 920 Kč) a půlročním zákazem startu. Polovinu trestu ale dostal podmíněně, takže už za tři měsíce může znovu hrát.

"Je pro mě velké zklamání, když vidím takto vysoko postaveného hráče porušovat pravidla o sázení," prohlásil předseda světové organizace Jason Ferguson. "Stuart je skvělý hráč a nepochybuji o tom, že vždy hrál co nejlépe. Na tomto případu můžeme vidět, že neexistují žádné výjimky z pravidel, a to ani pro nejlepší," dodal. 

Rodák z Essexu si měl v posledních sedmi letech do sázek na snooker vsadit až 35 000 liber (přes milion korun). Bingham k sázení často používal falešné účty, takže WPBSA měla problémy zjistit, zda v daný okamžik vyhrál či nikoliv. 

"Hráči musí pochopit, že nemůžou sázet na snooker, a to ani pokud sami nijak nejsou zapojeni do zápasu. U každého hráče, u kterého zjistíme porušení těchto pravidel, bude následovat co nejpřísnější potrestání," uzavřel Ferguson.  

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Biden schválil nejrozsáhlejší investice do klimatu a zdravotnictví v dějinách USA

Americký prezident Joe Biden v úterý podepsal zákon o rozsáhlých investicích do ochrany klimatu a zdravotnictví. Klimatický balíček pošle 369 miliard dolarů (8,9 bilionu korun) do obnovitelných zdrojů energie a na snížení emisí, podle listu The Guardian představuje dosud nejvýznamnější úsilí USA v boji proti klimatické krizi. Odborníci odhadují, že zákon by mohl do roku 2030 vést ke snížení emisí v USA přibližně o 40 procent ve srovnání s úrovní z roku 2005, píše list. Norma také omezuje ceny některých léků a zavádí minimální daňovou sazbu pro velké společnosti.

Demokraté návrh prezentují jako krok ke snížení inflace. Přijetí zákona je pro Bidenovu administrativu významným úspěchem.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Zemřel režisér německý Petersen, proslavil ho Nekonečný příběh Dokonalá bouře

Ve věku 81 let v Los Angeles zemřel německý filmový režisér Wolfgang Petersen. Jako jeden z mála německých filmových tvůrců se dokázal prosadit v Hollywoodu. Natočil akční filmy jako Dokonalá bouře (2000) nebo Smrtící epidemie (1995), ale i kultovní a dobrodružný Nekonečný příběh (1984). O jeho úmrtí informovala agentura DPA.

Petersen zemřel v pátek ve svém domě v losangeleské čtvrti Brentwood na rakovinu slinivky, uvádí filmový magazín Deadline.

Rodák z německého Emdenu na pobřeží Severního moře maturoval na prestižním hamburském gymnáziu, později studoval divadelní vědu a nakonec absolvoval berlínskou filmovou a televizní akademii. Začínal jako herec a asistent režie v Hamburku, sám točit začal po škole.

Za kamerou stál při natáčení několika dílů krimiseriálu Místo činu a výrazně na sebe upozornil celovečerní prvotinou Jeden z nás dvou (1974).

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

V Zimbabwe zemřelo na spalničky 157 lidí, nakažených rychle přibývá

Na spalničky v Zimbabwe zemřelo 157 lidí, přičemž za necelý týden se úmrtnost zdvojnásobila. Úřady viní náboženské sekty, které nevěří v účinnost očkování a jejichž příslušníci své děti nenechávají imunizovat.

Podle agentury Reuters je nejvíc případů v populaci neočkovaných. Celostátně za minulé čtyři dny stoupl počet nakažených z 1036 na 2056, oznámila ministryně informací Monica Mutsvangwaová. Podle ní je nejvíc případů v rodinách příslušníků náboženských sekt, jež nevěří v účinnost očkování.

Ministerstvo zdravotnictví zintenzivnilo očkovací program před zářijovým začátkem školního roku, vláda se snaží komunikovat s místními a náboženskými představiteli a získat pro očkování jejich podporu.

Reuters píše, že spalničky jsou dalším zdrojem zátěže pro zimbabwské zdravotnictví, které se dlouhodobě potýká s nedostatkem léků a stávkami zdravotníků.

Zdroj: ČTK
Další zprávy