Skandál u zeleného stolu. Mistr světa ve snookeru sázel i na své zápasy

Lukáš Zahradník Lukáš Zahradník
24. 10. 2017 14:12
Bývalý mistr světa Stuart Bingham byl shledán vinným ze sázení na snookerové zápasy a to včetně těch svých. Nyní ho tak čeká nucená pauza.
Stuart Bingham
Stuart Bingham | Foto: ČTK

Praha - Mistr světa ve snookeru z roku 2015 Stuart Bingham má problém. Světová profesionální kulečníková a snookerová asociace (WPBSA) ho shledala vinným z porušení pravidel o sázení na zápasy. Jeho sázky zahrnovaly jak jeho vlastní utkání, tak souboje dalších profesionálních hráčů. 

Bingham za to byl potrestán pokutou 20 000 liber (572 920 Kč) a půlročním zákazem startu. Polovinu trestu ale dostal podmíněně, takže už za tři měsíce může znovu hrát.

"Je pro mě velké zklamání, když vidím takto vysoko postaveného hráče porušovat pravidla o sázení," prohlásil předseda světové organizace Jason Ferguson. "Stuart je skvělý hráč a nepochybuji o tom, že vždy hrál co nejlépe. Na tomto případu můžeme vidět, že neexistují žádné výjimky z pravidel, a to ani pro nejlepší," dodal. 

Rodák z Essexu si měl v posledních sedmi letech do sázek na snooker vsadit až 35 000 liber (přes milion korun). Bingham k sázení často používal falešné účty, takže WPBSA měla problémy zjistit, zda v daný okamžik vyhrál či nikoliv. 

"Hráči musí pochopit, že nemůžou sázet na snooker, a to ani pokud sami nijak nejsou zapojeni do zápasu. U každého hráče, u kterého zjistíme porušení těchto pravidel, bude následovat co nejpřísnější potrestání," uzavřel Ferguson.  

 

Právě se děje

před 53 minutami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy