VIDEO Zklamaný 'Ničitel' Kovaljov: Chtěl jsem Pascala uspat

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
17. 3. 2015 7:09
Video ohlédnutí za boxerským šlágrem víkendu Sergej Kovaljov vs. Jean Pascal.
Sestřih zápasu Sergej Kovaljov vs. Jean Pascal | Video:

Montreal – Před zápasem volil silná slova a šampiona tří federací v polotěžké váze provokoval. Nakonec ale padl stejně jako všichni předešlí. Kanadský boxer Jean Pascal vydržel vzdorovat brutální síle Rusa Sergeje Kovaljova něco málo přes osm kol, než jej od dalšího výprasku uchránil ringový sudí. A šampiona tím celkem rozesmutnil.

„Chtěl jsem ho poslat do hodně hlubokého spánku. Bohužel mezi nás vletěl rozhodčí,“ vyprávěl na pozápasové tiskové konferenci muž, který se před zápasem motivoval prohlížením fotek svého půlročního synka Alexandra. Jenže v ringu se z milujícího otce změnil v nelítostného bijce.

Pascal svého protivníka vyprovokoval

O rok staršího Pascala, který nebyl dosud v profesionální kariéře ani jednou počítán, poslal k zemi poprvé ve třetím kole. Podruhé v dějství osmém, následně po dalším jeho tlaku Luis Pabon duel ukončil. Kde se v klidném rodákovi z Čeljabinsku bere tolik nenávisti?

Odpověď je nasnadě. Pascal jej totiž pořádně dráždil skrze média a posléze i na středeční tiskovce před zápasem. Nejprve jej označil za ovci, která se nechá vést stádem, jelikož za sebe nechá na tiskovkách mluvit ostatní, zatímco on je generálem a proto má kolem sebe dalších patnáct lidí, posléze mu při pohledu z očí do očí shodil kšiltovku z hlavy.

„Když jsem vstoupil do ringu, nesnášel jsem ho. Nebyl to jednoduchý zápas. Vždy je to buď o fyzičce, nebo o psychice, tady se sešlo obojí v jednom. Má hodně divoký styl, ale nemá žádné srdce. Že mi vzdoroval po počítání ještě pět kol? Nespěchal jsem za knockoutem, chtěl jsem si to užít a vychutnat. Ano, několikrát mě tvrdě trefil, ale všechno jsem měl pod kontrolou,“ dodal na své poměry nebývale ostře Kovaljov.

Pascal chtěl i přes výprask odvetu

„Ničitele“, jak se mu přezdívá, jednoduše bývalý šampion WBC pořádně namíchl. A schytal trest. Přesto neměl dost. „Je to velký bojovník, ale ringový to ukončit předčasně. Byl jsem připravený k boji, není to hokejová bitka, aby nás musel hned vstoupit. Myslím, že to pro něj byl nejtěžší zápas kariéry a lidi bavil. Myslím, že by si zasloužili odvetu. Stejně jako já,“ pronesl Pascal, který si pomohl příměrem k oblíbené hře.

Aby ne, když se zápas odehrával v montrealském Bell Centre, domovském stánku místních Canadians, kterým fandí. Otázkou je, zda se mu přání splní. Promotéři se sice ihned po zápase tvářili, že by byli pro, na stejném místě má své domácí území také další kanadský boxer s kořeny na Haiti – Adonis Stevenson.

A ten Kovaljova zajímá daleko více. Důvod? Drží poslední, čtvrtý titul světového šampiona top organizace v této divizi – pás WBC. „Odveta? Proč ne, budu boxovat proti komukoliv, kdekoliv. Adonis? Jsem pro,“ vystihl jednoduše, leč výstižně své chutě bijec, který potvrzuje dominanci evropských boxerů od střední váhy výše. Potažmo těch ze zemí bývalého Sovětského svazu.

Poperou se nakonec Golovkin s Kovaljovem?

Těžké váze vládne rukou pevnou, doslova ocelovou, jak zní jeho přezdívka, již téměř deset let Vladimir Kličko, křížové pak Rus Grigorij Drozd, polotěžké od neděle právě Kovaljov, v super střední je na vrcholu Brit Carl Froch a ve střední pak Kazach Gennadij Golovkin, další drtivá knockoutérská mlátička.

Také jemu se další protivníci v jeho váze vyhýbají. Je tak dost dobře možné, že se nakonec Golovkin s Kovaljovem utkají na dálku o kvůli zranění ramene sesazeného krále super střední divize Andrého Warda. Ten se plánuje v létě  po více jak osmnáctiměsíční pauze vrátit mezi šestnáct provazů a do konce roku by rád stihl i jeden top duel.

Bude to s o váhu lehčím „GGG“, nebo o váhu těžším „Krusherem“? Na to nám odpoví následující měsíce. Kdo ví, třeba se nakonec kanadský „Superman“ Stevenson přestane vyhýbat nevyhnutelnému a postaví se svému ruskému kryptonitu.

Tak, či onak, všechny tyto varianty jsou pro fanoušky i Kovaljova lákavé a zajímavé. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 11 minutami

Na D8 směrem na Prahu se střetla dodávka s kamionem, dva lidé nepřežili

Na 45. km dálnice D8 ve směru na Prahu se ve čtvrtek v poledne střetla dodávka s kamionem. Dva lidé nehodu nepřežili a jedna osoba utrpěla zranění. Chvíli před tím se stala nehoda na 44,5 kilometru opačným směrem, dva lidé jsou zranění. Dálnice je v obou směrech uzavřená. Policejní mluvčí Pavla Kofrová řekla, že bude průjezdná zhruba v 16:00.

"Dálnice je uzavřená v obou směrech, policie dopravu odklání," řekla Kofrová. Při druhé nehodě se podle ní převrátilo vozidlo SUV.

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

Poradenská firma Dun & Bradstreet snížila Česku výhled. Důvodem je riziko vyšších daní

Poradenská firma Dun & Bradstreet snížila výhled podnikatelského a regulatorního prostředí České republiky. Důvodem je riziko zvýšení daní ze strany vlády. SV důsledku války na Ukrajině a zavedeným sankcím vůči Rusku v březnu snížila rating Česku v kategorii mírného rizika z DB3c na DB3d.

"Riziko zvýšení daní zasahuje do výhledu podnikatelského prostředí. Válka na Ukrajině a sankce vůči Rusku zatemňují hodnocení průměrného rizika ČR," upozornila analýza Dun & Bradstreet na aktuální změny.

Válka na Ukrajině bude mít podle ní nepříznivé konsekvence pro obchod, investiční i finanční toky do ČR. Do hry vstupují také ceny a dostupnost energií a komodit na světových trzích, stejně jako růst inflace, který sníží poptávku a potlačí křehké postpandemické oživení, uvedla firma.

V nejbližším období je podle zprávy Dun & Bradstreet, v závislosti na vývoji války na Ukrajině, potřeba mezi lety 2022 a 2023 počítat se zpomalením růstu české ekonomiky. Nevyloučila ani propad do ekonomické recese.

Zdroj: ČTK
Další zprávy