Boulařka Sudová byla v Koreji pátá

ČTK
1. 3. 2006 13:21
Jisan - Česká boulařka Nikola Sudová obsadila v prvním závodě SP po olympijských hrách v korejském středisku Jisan pátou příčku. "Páté místo je dobré, ale mohlo by být lepší, kdybych byla rychlejší a neudělala chybu při druhém skoku. Kopec tady byl plochý a na tom mi to moc nejde," řekla šestá žena z olympijských her v Turíně.
Česká akrobatická lyžařka Nikola Sudová v olympijském finále jízdy v boulích.
Česká akrobatická lyžařka Nikola Sudová v olympijském finále jízdy v boulích. | Foto: ČTK

Do finále Sudová postoupila z pátého místa v kvalifikaci, stejnou pozici si udržela i ve finálové jízdě. V obou jízdách dělala na skocích nahoře salto s krosem a dole helikoptéru se zánožkou a roznožkou. "Byly na zdejší podmínky celkem dobré. Můstky byly totiž strašně malé a ploché, takže nebylo moc jednoduché se tam se skoky vejít," řekla Sudová, jíž patří v celkovém pořadí pohárového seriálu páté místo.

Stejně jako na hrách v Turíně vyhrála Kanaďanka Jennifer Heilová před Kari Traaovou z Norska a vede i průběžné pořadí. Světový pohár pokračuje v neděli v japonském Inawaširu. "Tam je to pravý opak a je to zase nejprudší trať. Je to jako jít z extrému do extrému," řekla Sudová.

Mezi muži vyhrál olympijský šampion Dale Begg-Smith a krátce po turínském úspěchu se tak stal i celkovým vítězem Světového poháru. Australský lyžař už nemůže být dva závody před koncem seriálu předstižen. Před druhým Kanaďanem Alexandrem Bilodeauem, jenž byl dnes až šestnáctý, má náskok 234 bodů.

Muži: 1. Begg-Smith (Austr.) 26,55 bodu, 2. Colas (Fr.) 26,44, 3. Digravio 26,25, 4. Babic (oba USA) 25,91, 5. Mustonen (Fin.) 25,79, 6. Ochs (Fr.) 25,79.
Pořadí SP (po 9 z 11 závodů): 1. Begg-Smith 685, 2. Bilodeau, (Kan.) 451, 3. Mustonen 378.

Ženy: 1. Heilová (Kan.) 27,45, 2. Traaová (Nor.) 26,93, 3. Kearneyová (USA) 26,33, 4. St. Pierreová (Kan.) 25,51, 5. N. Sudová (ČR) 25,28, 6. Kjellinová (Švéd.) 25,21.
Pořadí SP (po 9 z 11 závodů): 1. Heilová 649, 2. Traaová 533, 3. Roarková (USA) 442, ...5. N. Sudová 349, 35. Š. Sudová (ČR) 25.