Bolt připustil, že by mohl startovat ještě na olympiádě v Tokiu

ČTK ČTK
25. 1. 2016 19:18
Světový rekordman Usain Bolt připustil, že by nemusel končit kariéru po mistrovství světa v roce 2017. Jamajčan věří svému trenérovi Glenu Millsovi, který by ještě rád viděl fenomenálního sprintera na olympijských hrách v Tokiu.
Usain Bolt.
Usain Bolt. | Foto: Reuters

Kingston - Fenomenální jamajský sprinter Usain Bolt připustil, že by kariéru nemusel ukončit po mistrovství světa v roce 2017, ale až o tři roky později. Světového rekordmana k tomu údajně přemlouvá kouč Glen Mills, který by svého svěřence ještě rád viděl startovat na olympijských hrách v Tokiu.

"Trenér tvrdí, že můžu běhat až do olympiády v roce 2020. Doporučil mi, abych nechal těch řečí o konci kariéry," řekl Bolt v televizním rozhovoru. "Já mu věřím, ale uvidíme, jak to za ty dva roky bude," doplnil atlet, který získal šest zlatých olympijských medailí a jedenáct titulů mistra světa.

Bolt: Chci odejít na vrcholu

Boltovi bude v době tokijské olympiády 34 let. Například jeho slavný americký předchůdce Carl Lewis jel na své poslední hry v pětatřiceti. "Čím jste starší, tím víc musíte přidat v tréninku. Pokud budu mít dojem, že to zvládnu, tak to zkusím, ale v každém případě chci odejít na vrcholu. Ne s pocitem, že už to nejde," prohlásil Bolt.

Letos ho v Riu de Janeiro čeká obhajoba tří zlatých olympijských medailí. Už dříve označil za jeden z největších cílů sezony pokus překonat svůj světový rekord na 200 metrů (19,19 s), případně ho stlačit až pod hranici 19 sekund.

 

Právě se děje

Další zprávy