Biatlon pomohl ČT sport k nejlepším výsledkům letošního roku

ČTK ČTK
16. 3. 2015 15:03
Program ČT sport v průběhu světového šampionátu v biatlonu dosáhl nejlepších výsledků od začátku roku.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Praha - Program ČT sport v průběhu světového šampionátu v biatlonu dosáhl nejlepších výsledků od začátku roku. Nejsledovanějším přenosem z finského Kontiolahti se stal závěrečný závod žen s hromadným startem, který si nenechalo ujít 757.000 diváků. Druhá nejsledovanější byla páteční ženská štafeta, kterou vidělo v průměru 750.000 diváků. Vyplývá to z údajů ATO-Mediaresearch.

Přenosy z biatlonového MS sledovalo průměrně 613.000 diváků. To bylo téměř dvakrát víc než v roce 2013, kdy se šampionát konal v Novém Městě na Moravě a čtyřikrát více než v předchozích letech. Celkový zásah, tedy počet diváků sledujících přenos alespoň tři minuty souvisle, dosáhl 2,887 milionu.

Mezi tři závody, které překonaly hranici 700 tisíc diváků, se dostala ještě úvodní smíšená štafeta. Cestu za zlatou českou medailí sledovalo v průměru 724.000 diváků.

Celkem kanál ČT sport v prvním soutěžním týdnu dosáhl diváckého podílu 6,13 procenta a ve druhém 5,75 procenta. Nejlepší letošní výsledky program zaznamenal i z pohledu jednotlivých dnů, k čemuž přispěly nejen přenosy biatlonu, ale také z halového ME v atletice, konkrétně 7. a 8. března, kdy divácké podíly přesahovaly 11 procent diváků.

Mezi jednotlivými pořady nejvyšší divácký podíl (31,26 procenta) dosáhl sprint mužů v sobotu 7. března.

 

Právě se děje

Další zprávy