Běžec Řezáč neobhájil, v Německu doběhl jedenáctý

3. 2. 2013 11:59
Dálkový běžec na lyžích Stanislav Řezáč neobhájil vítězství v König Ludwig Laufu.
Stanislav Řezáč.
Stanislav Řezáč. | Foto: Eduard Erben

Oberammergau - Dálkový běžec na lyžích Stanislav Řezáč neobhájil vítězství v König Ludwig Laufu. V německém závodu, který loni vyhrál už pošesté, dnes skončil na jedenáctém místě.

Třetí díl seriálu Ski Classics se stal kořistí Švéda Jerryho Ahrlina, který ve fotofiniši o jednu desetinu předstihl krajana Jörgena Brinka. Pro Ahrlina to bylo zadostiučinění po loňském ročníku, v němž stejným rozdílem podlehl ve spurtu Řezáčovi.

Zkušený český lyžař se v závěrečných stovkách metrů nedokázal posunout z chvostu vedoucí skupiny do bojů o stupně vítězů a dojel se ztrátou 3,5 sekundy na začátku druhé desítky. Řezáčovi se tak nepovedlo navázat na týden staré druhé místo z italské Marcialongy.

Lyžaři absolvovali v bavorském Ammergau jen 38,1 kilometru místo plánovaných 50 km. Sobotní závody volnou technikou zařazené do FIS Marathon Cupu byly dokonce kvůli oblevě zrušeny.