Berdych si zahraje o titul. Ve finále vyzve Robreda

12. 7. 2008 21:10
Berdych - Verdasco 2:6, 6:3, 6:2
Tomáš Berdych
Tomáš Berdych | Foto: Reuters

Bastad - Tenista Tomáš Berdych si ve švédském Bastadu zahraje o titul. V sobotním semifinále, které narušil déšť, otočil zápas s Fernandem Verdascem a postoupil do nedělního finále. Tam ho čeká další Španěl Tommy Robredo.

Současná česká dvojka tak třináctému hráči světa oplatila čtrnáct dnů starou porážku z wimbledonské trávy.

Úvod sobotního duelu však patřil Verdascovi. Ten sebral Berdychovi v prvním setu dvakrát servis a snadno jej získal v poměru 6:2.

Ve druhém setu byla hra vyrovnaná až do stavu 3:3, zároveň se však začala projevovat obvyklá Španělova slabina - dvojchyby. Během druhé sady jich předvedl celkem osm, až v osmé hře nakonec ztratil podání.

Naopak český tenista si svůj servis držel. Výsledkem toho bylo vyrovnání zápasu a rozhodující třetí set.

V něm měl znovu navrch Berdych, když hned v první hře opět sebral Verdascovi servis a ujal se vedení 2:0. Totéž zopakoval o chvíli později, za stavu 4:1 však utkání přerušil déšť.

Po pauze už třiadvacátý hráč světového žebříčku neponechal nic náhodě a duel dovedl do vítězného konce.

V nedělním finále vyzve předloňského vítěze turnaje Tommyho Robreda. Berdych bude v Bastadu usilovat o premiérový titul, před třemi lety zde podlehl ve finále Rafaelu Nadalovi.