Berdych po vydřené výhře: Z Tomiče mám 'sedřená' kolena

Tomáš Berdych porazil Bernarda Tomice a může se těšit na čtvrtfinále proti světové jedničce Novaku Djokovičovi.
Než se Tomáš Berdych propracoval k triumfu nad svým osmifinálovým soupeřem, musel ujít pořádně dlouhou cestu...
S nepříjemným stylem Tomice se totiž česká jednička dva sety srovnávala, což přiznala i v pozápasových komentářích.
Tomic má totiž hodně nepříjemný servis, kdy podává z krátkého, nečitelného nadhozu...
V prvním setu k tomu navíc přidal i tuto kulišárnu...
Foto: Reuters
Sport ČTK Sport, ČTK
2. 7. 2013 5:00
Vydřené vítězství proti atypickému soupeři posunulo tenistu Tomáše Berdych do čtvrtfinále Wimbledonu.

Londýn - Vydřené vítězství proti atypickému soupeři posunulo tenistu Tomáše Berdych do čtvrtfinále Wimbledonu. Český hráč na trávě v Londýně porazil Australana Bernarda Tomice 7:6, 6:7 a dvakrát 6:4 a v nadsázce říkal, že má odřená kolena z toho, jak musel hrát míče nízko.

"Tohle bylo vydřené vítězství od začátku do konce," řekl Berdych po tříhodinovém boji proti Tomicovi a jeho nepříjemnému stylu. Australan střídá pomalé míče s rychlými, rotuje a hraje hodně čopů, takže míč na trávě odskakuje hodně nízko.

Berdych: Tomič je hodně atypickým soupeřem

"Udělal jsem asi 400 výpadů a odřený mám obě kolena, jak jsem musel chodit pod balony dolů. Míč neskočil víc jak deset centimetrů nad zem," řekl sedmadvacetiletý Berdych.

"Je to hodně atypický hráč. Využívá všech možností, jak hrát na trávě do posledního puntíku, a proto je hodně nepříjemný." Dva sety trvalo, než si Berdych na soupeřovu hru zvykl. Ze začátku se podle svých slov snažil s míčem domluvit.

"Létalo to víceméně záhadnou rotací a nevěděl jsem, co s tím udělat. Kdybych ztratil hlavu a koncentraci na balony, který nebyly úplně obvyklé a začal bych zbytečně přemýšlet, tak by to nebylo ku prospěchu," prohlásil.

Berdych uznal, že Tomice přetlačil

Hlavním zaklínadlem proto byla trpělivost. Zároveň musel hrát Berdych agresivně. "Je třeba chodit do míčů a správně volit situace tak, jak jde jedna za druhou," řekl Berdych a přitakal, že Tomice v duelu přetlačil.

"Nic jiného se nedá, protože hrát technicky, pomaleji než on, nebo s jinou rotací než on nejde." Dlouho si zvykal i na Tomicův servis. Především na fakt, že Australan na základní čáře nečeká a podává rychle. Berdych měl problém se před returnem zklidnit.

"To byla moje věc, s kterou se musím sžít. Vím, že mi to dělá problém, ale takových hráčů moc není. Naštěstí to byly jenom dva sety. Pak jsem si zvykl, dokázal jsem se s tím jakžtakž vypořádat a pak už ho dostával na servisu pod tlak," řekl.

Berdych: Rozhodčí? Neměli tentokrát nejlepší den

Oba v utkání často využívali Jestřábí oko, aby nechali zkontrolovat sporné výroky lajnových rozhodčích. "Neměli dnes slavný představení, ale jednou jim to jde, jednou nejde. Bylo to na obě strany podobný," uvedl Berdych.

Ten si také pochvaloval podporu svého boxu, ve kterém byli kromě přítelkyně Ester Sátorové a trenérského týmu také jeho rodiče. "Podpora mého týmu je skvělá, já se snažím udělat na kurtu vše abych vyhrál a je výborné, když u toho máte alespoň pár lidí, kteří jsou vždy na vaší straně," pronesl rodák z Valašského Meziříčí.

Na Djokoviče si česká jednička věří

Toho ve čtvrtfinále čeká nepříjemný soupeř - světová jednička Novak Djokovič. Toho ale letos už dokázal porazit a dokonce poté, co otočil zápas po prohraném první setu. Byla to ale jeho jedna ze dvou výher nad srbským vládcem tenisového světa.

"Myslím, že mám hodně těžký los, ale zároveň je to ohromná výzva. Bude to nesmírně náročný zápas, ale díky triumfu v Římě už vím, jak ho mohu porazit," dodal odhodlaně finalista z londýnské trávy z roku 2010.

Právě tehdy do něj prošel skrze druhou výše zmíněnou výhru nad Djokovičem, když jej v semifinále porazil ve třech setech. Bude se historie opakovat?

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Házenkáři Španělska vyhráli na ME i pátý zápas a míří do semifinále

Házenkáři Španělska vyhráli na mistrovství Evropy i pátý zápas a jsou blízko postupu do semifinále. Dvojnásobní úřadující šampioni dnes ve svém druhém duelu ve čtvrtfinálové skupině v Bratislavě porazili Rusko těsně 26:25.

Španělé, kteří byli v základní skupině jediným přemožitelem českého týmu, byli dnes blízko první bodové ztrátě na turnaji. Rusko ve 41. minutě vedlo 22:18 a krátce před koncem měl ještě šanci vyrovnat ze sedmičky Igor Soroka, ale trefil tyč. Nejlepším střelcem vítězů byl se sedmi góly Agustín Casado.

Mistři Evropy z let 2018 a 2020 vedou tabulku skupiny II s plným počtem šesti bodů před čtyřbodovými Švédskem a Norskem. Vicemistři světa Švédové, kteří se dostali do čtvrtfinálové fáze po remíze s českým mužstvem v závěrečném utkání základní skupiny, porazili jednoznačně 28:18 poslední Polsko. Norsko zdolalo 28:23 koronavirem zdecimovaný tým Německa.

Mistrovství Evropy házenkářů - čtvrtfinálová skupina II v Bratislavě:

Rusko - Španělsko 25:26 (11:12), Polsko - Švédsko 18:28 (6:14), Německo - Norsko 23:28 (12:14).

Tabulka:

1. Španělsko 3 3 0 0 87:76 6
2. Norsko 3 2 0 1 92:77 4
3. Švédsko 3 2 0 1 85:73 4
4. Německo 3 1 0 2 76:80 2
5. Rusko 3 1 0 2 71:77 2
6. Polsko 3 0 0 3 72:100 0
Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Barmský soud odsoudil k trestu smrti dva prodemokratické aktivisty

Barmský vojenský soud v pátek odsoudil k trestu smrti dva prodemokratické aktivisty. O vyneseném rozsudku informovala v oficiálním prohlášení vojenská junta, která převzala moc v Barmě po loňském převratu, při němž svrhla demokraticky zvolenou vládu vedenou Do Aun Schan Su Ťij a její Národní ligou pro demokracii (NLD). Barma nicméně už celé desítky let žádnou popravu nevykonala.

Podle informací agentury AFP byl k trestu smrti na základě protiteroristického zákona odsouzen člen NLD a bývalý poslanec Maun Ťjo. Stejný trest od vojenského tribunálu dostal také přední prodemokratický aktivista Ťjo Min Yu, známější pod přezdívkou "Kou Jimmy".

Vojenská junta v rámci své snahy rozdrtit disent v zemi odsoudila k trestu smrti desítky aktivistů brojících proti vojenskému převratu.

NLD držitelky Nobelovy ceny za mír Do Aun Schan Su Ťij vyhrála s převahou volby v listopadu 2020. V únoru 2021 pak těsně předtím, než mohla její vláda zahájit druhý pětiletý mandát, následoval vojenský puč.

Zdroj: ČTK
Další zprávy