Berdych v Londýně končí, s Djokovičem postupuje Murray

Berdych prohrál s Djokovičem pojedenácté z dvanácti vzájemných duelů.
Tomáš Berdych na Turnaji mistrů sehrál další duel. Tentokrát jej čekala výzva nejvyšší se Srbem Novakem Djokovičem.
Z vítězství se však radoval Djokovič, který tak Berdycha nepustil do semifinále.
Berdych tak v Londýně končí. V utkání prohrál 2:6 a 6:7.
Světová jednička skončila ve skupině A první, Berdych nakonec třetí.
9. 11. 2012 22:43
V tie-breaku druhého setu vedl český tenista 5:1 a 6:3, ale prohrál 6:8.

Londýn - Cesta Tomáše Berdycha londýnským Turnajem mistrů je u konce. Český tenista ve svém třetím zápase nestačil na Srba Novaka Djokoviče, kterému podlehl po setech 2:6 a 6:7.

Aktuální světové jedničce podlehl po jedenácté z dvanácti vzájemných zápasů a ztratil i teoretickou šanci na postup do semifinále.

Djokoviče do semifinále doprovodí Brit Andy Murray, který v přímém boji o postup zdolal Jo-Wilfrieda Tsongu z Francie 6:1, 7:6.

Berdych nevyužil tři setboly

V prvním setu Srb dominoval a zvítězil 6:2. Ve druhé sadě Berdych hru vyrovnal a rozhodoval až tie-break. V něm měl český hráč neoblíbeného soka doslova na lopatě, když vedl 5:1 a 6:3. Jenže tři setboly neproměnil, zatímco Djokovič využil hned první mečbol a zvítězil 6:8.

"Druhý set byl vyrovnaný. V tie-breaku jsem měl velkou šanci a kdybych ji využil a dostal to do třetí sady, možná by přišla další, ale to jsou jen kdyby. To se nestalo. Nebyl to nejlepší zápas, který jsem s Novakem odehrál," řekl Berdych.

V prvním setu Djokovič exceloval

Berdych vstoupil do utkání ziskem podání, pak už ovšem doslova exceloval Srb. Ten se mohl opřít o skvělý servis i velmi variabilní return. Djokovič vyhrál pět her v řadě a první set získal naprosto s přehledem.

Druhý set začal podobně, už ve třetí hře získal Djokovič podání českého hráče. Jenže vzápětí Berdych oplatil soupeřovi stejnou mincí a dostal se konečně do tempa.

Sadu dotáhl až do zkrácené hry, ve které předváděl zprvu vynikající tenis. Vedl 5:1 a 6:3, poté ovšem Djokovič dvakrát úžasně zaservíroval a poté předvedl parádní return. Tři setboly byly pryč, z čehož se Berdych už nevzpamatoval a prohrál i další dva míčky.

Tenisový Turnaj mistrů v Londýně (dotace 5,5 milionu liber, tvrdý povrch):

Dvouhra - skupina A:

Djokovič (1-Srb.) - Berdych (5-ČR) 6:2, 7:6 (8:6), Murray (3-Brit.) - Tsonga (7-Fr.) 6:2, 7:6 (7:3).

Konečná tabulka:

1. Djokovič 3 3 0 6:1 3
2. Murray 3 2 1 5:3 2
3. Berdych 3 1 2 3:5 1
4. Tsonga 3 0 3 1:6 0

Čtyřhra - skupina B:

Bhúpathí, Bopanna (5-Indie) - Mirnyj, Nestor (2-Běl./Kan.) 7:6 (7:5), 6:7 (5:7), 10:5, Lindstedt, Tecau (4-Švéd./Rum.) - Marray, Nielsen (8-Brit./Dán.) 6:3, 7:5.

1. Bhúpathí, Bopanna 3 2 1 5:4 2
2. Marray, Nielsen 3 2 1 4:4 2
3. Lindstedt, Tecau 3 1 2 4:4 1
4. Mirnyj, Nestor 3 1 2 4:5 1