Stroj Berdych zničil i Andersona! V cestě do finále je Nadal

15. 3. 2013 8:41
Berdych na nejnavštěvovanějším podniku mimo grandslamy potvdil vynikající formu a ve čtyřech zápasech ještě neztratil ani set.
Tomáš Berdych.
Tomáš Berdych. | Foto: Reuters

Indian Wells - Tomáš Berdych pokračuje ve své kalifornské krasojízdě. Český tenista ve čtvrtfinále porazil Jihoafričana Kevina Andersona po setech 6:4 a 6:4 a v Indian Wells si zahraje o finále.

"Cítím se skvěle. Mám radost z postupu a skutečnost, že jsem tady ještě neztratil ani set, je příjemný bonus," řekl Berdych po utkání.

Jeho dalším soupeřem na turnaji dotovaném více než pěti miliony dolarů bude Rafael Nadal. Španělská legenda zažívá po zranění fantastický comeback. Nadal ve čtvrtfinále porazil Švýcara Rogera Federera snadno 6:4 a 6:2.

Berdych: Proč Nadala neporazit zrovna tady?

Berdych s Nadalem prohrál jedenáct zápasů v řadě a v dosavadních patnácti duelech ho porazil jen třikrát.

"Je to levák, míčkům dává velkou rotaci, takže v podmínkách, které tady panují, to bude velmi těžký zápas," uvedl Berdych. "Jestli bude horko jako teď, bude to opravdu náročné. Každopádně však doufám, že jednou ho konečně porazím. Takže proč by to nemohlo být zrovna tady," dodal.

Berdych na nejnavštěvovanějším podniku mimo grandslamy potvdil vynikající formu a ve čtyřech zápasech ještě neztratil ani set. Obě sady s Andersonem, kterého porazil i v šestém vzájemném duelu kariéry, měly navlas stejný průběh.

Chleba se lámal vždy za stavu 5:4

Oba vysocí tenisté si poměrně spolehlivě drželi své podání a hrál se vyrovnaný tenis. Jihoafričan však zaváhal za stavu 5:4, kdy dvojchybou ztratil poprvé servis a Berdychovi daroval celou sadu.

I ve druhém setu se lámal chleba za stavu 5:4. Berdych si vypracoval dva mečboly při podání soupeře a hned ten první díky chybě Andersona proměnil. Česká jednička si tedy vylepšila letošní skvostnou bilanci na osmnáct výher a čtyři porážky, z toho dvě ve finále turnajů v Marseille a Dubaji.

Federer na Nadala vůbec nestačil

Nadal sehrál s největším rivalem Federerem už devětadvacátý vzájemný duel a podevatenácté slavil vítězství. Ve druhém setu vzal současné světové dvojce dokonce třikrát servis.

Semifinále je na programu v sobotu. Dnes večer našeho času se v Indian Wells hrají dvě zbylá čtvrtfinále, tedy Murray vs. Del Potro a Djokovič vs. Tsonga.

Berdych (6) - Anderson (JAR) 6:4, 6:4, Nadal (5-Šp.) - Federer (2-Švýc.) 6:4, 6:2