reklama
 
 

BBK Brno chce postoupit do play off

2. 8. 2006 12:42
Brno - Basketbalový klub BBK Brno změnil majitele a v nové sezoně by chtěl postoupit minimálně do play off.

Novým majitelem brněnského klubu, který v minulé sezoně pod názvem Handicap skončil na předposledním místě ligové tabulky, se stala firma IVes, pod jejímž jménem bude tým v novém ročníku nastupovat.

Trenérem zůstal Vlastimil Havlík, k výrazným změnám ale došlo v hráčském kádru.

Vedení klubu už nepočítá s Janem Hudečkem a Martinem Jandou, do sousedního A PLUS ŽS Brno zamířil rozehrávač Štefan Vrubl. Chybět bude také Ivo Nachtigall, jenž v červnu tragicky zahynul při sjíždění řeky Vltavy.

"Počítáme se třemi zahraničními posilami, kterými budou americký rozehrávač Rod Prater a pivoti Nikola Kovač ze Srbska společně se Slovákem Peterem Prázdnovským. Ještě hledáme jedno křídlo a pivota," uvedl na středeční tiskové konferenci předseda správní rady BBK Brno Ivo Veselý.

Lepší zázemí prvoligových basketbalistů by měl vytvořit druholigový farmářský klub v Blansku, který povedou bývalí basketbalisté Jiří Jandák a Josef Musil. Už několik let vyniká BBK Brno dobrou prací s mládeží, v extralize dorostu hrají brněnské týmy v obou věkových kategoriích.

"Naším cílem je vychovat si do budoucna i vlastní prvoligové odchovance. V mládežnických týmech je několik nadějí, které mají předpoklady dorůst ve špičkové hráče," poznamenal hlavní trenér sportovního centra mládeže Josef Jelínek.

Přestavbou prochází v letní přestávce i hala v Kounicově ulici, která se rozšiřuje v podkošovém prostoru a dostane novou palubovku. Přípravu zahájí prvoligoví basketbalisté BBK Brno v pondělí 7. srpna.

V úvodu září se v Brně uskuteční velký mezinárodní turnaj mládeže, v němž bude startovat v pěti věkových kategoriích devadesát družstev. V rámci tohoto turnaje se uskuteční i turnaj mužů, v němž změří síly kromě dvou českých prvoligových celků pořádajícího BBK Brno a Pardubic také jeden slovenský a jeden rakouský celek.

autor: ČTK | 2. 8. 2006 12:42

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama