rou
4. 10. 2007 12:00
Sledujte ON-LINE boj Češek o semifinále ME od 21:00

Minuta po minutě

46:52 40:00 KONEC! České basketbalistky podlehly po bídném výkonu nadšeným Běloruskám a obhájkyně titulu končí ve čtvrtfinále.

46:52 6 s. Snycinová dala obě.

46:50 6 s. Faul Veselé.

46:50 7 s do konce, rozhrávají Bělorusky, time pro Bělorusko.

46:50 20. Machová nedává za tři.

46:50 32 s do konce. Český faul. Jen jedna proměněná šestka.

46:49 40. min. Bělorusky nedaly, Vítečková trefila za tři!

43:49 39. min. Machová to vzala na sebe, ale střelecký pokus ze strany neproměnila, Bělorusky útočí.

43:49 39. min. Veselá střílela z těžké pozice, byla zblokovaná a fauluje. Bělorusky daly jednu šestku.

43:48 37:53 Tiime out pro Jana Bobrovského, rozehrávat budou Češky.

43:48 38. min. Veselá se dostala pod koš a po téměř odsmi minutách dává české body!

41:48 37. min. Zoufalý pokus o nájezd do koše Večeřové skončil fiaskem, trojkou odpovídá Marčenková.

41:45 37. min. Další nedorozumění v útoku, Bělorusky ale nedávají, do útoku jde znovu český tým.

41:45 36. min. Snycinová měla prostor na střelu a chladnokrevně proměnila.

41:43 36. min. Češky ubránily, ale Večeřová se dopustila útočného faulu.

41:43 35. min. Faulovala Veselá, na hřišti je zpět Machová.

41:43 35. min. Nedorozumění v českém útoku, Bělorusky jdou znovu do vedení po střele Snycinové. Češky nedaly už více než pět minut bod.

41:41 34. min. Další marný pokus z českých rukou, jen tak tak netrestala trojkou Veremenková. Faul na Kulichovou při zakládání útoku.

41:41 34. min. Trafimavaová prolamuje střelecký půst, na hřiště přichází Šujanová.

41:39 23. min. Další promarněná příležitost českých hráček. Večeřová střílela zbytečně z dálky, faul v obraně si dělá Kulichová.

41:39 32. min. V časové tísni střílela za tři Uhrová, nedala, další protiútok český tým nezakončil. Ještěže Bělorusky teď kupí také chybu za chybou.

41:39 31. min. Machová neproměnila trojku, ale Češky doskočily. Pak ale přišla další ztráta.

41:39 31. min. Ale nevyhodily v pětivteřinovém limitu, Uhrová nedala ze střední vzdálenosti.

41:39 31. min. Začala čtvrtá část zápasu, hrají Bělorusky.

41:39 30:00 Kulichová si jedna na jednu netroufla, Veselá byla zblokovaná. Bělorusky nadvakrát v závěru nezakončily, Češky už na střelbu neměly čas. Končí třetí čtvrtina, Česko vede 41:39.

41:39 29. min. České hráčky vybojovaly v obraně míč, po faulu Marčankové proměňuje jednu šestku Večeřová.

40:39 29. min. Češky třikrát dokázaly doskočit v útoku, ale střílely neúspěšně. Bělorusky si po faulu na Kulichovou vzaly time out. Kulichová dává obě.

38:39 28. min. Rychlý protiútok zakončuje po pěkné přihrávce Veselé Kulichová, Bělorusky nekontrovaly.

36:39 27. min. Nájezd Veselé pod koš skončil faulem, dala jednu šestku.

35:39 27. min. Po pěkné akci Uhrové s Večeřovou zakončuje z boku úspěšně Kulichová.

33:39 26. min. Další ztráta Kulichové pod košem, Bělorusky naštěstí dvakrát nedokázaly zakončit.

33:39 25. min. Kulichová neubránila Levčankovou, ta lehce skóruje.

33:37 25. min. Machová se vrátila na hřiště a hned se natlačila pod koš a dává.

31:37 25. min. Kulichová přišla na trojce o míč a rychlý protiútok jistě proměňuje Padabědová.

31:35 24. min. Běloruskou ztrátu Češky džentlmensky vracejí, Machovou střídá Uhrová.

31:35 23. min. Lavčenková s přehledem přehrála jedna na jednu Večeřovou. Na druhé straně Večeřová doskočila a snižuje na 31:35.

29:33 22. min. Koš s faulem dala Veselá, šestku nepřidala.

27:33 22. min. Další útočný doskok Bělorusek, Kressová naštěstí nepotrestala košem. Jenže v protiútoku přichází 11: ztráta a Padabědová po faulu Machové střílela šestky, které neproměnila.

27:33 21. min. Padabědová si v klidu dodriblovala na šestku a suverénně proměnila.

27:31 21. min. Začala třetí čtvrtina, vyhazují Češky.

Statistiky:
Nejlepší střelkyně po prvním poločase: Veselá, Machová, Vítečková po 6 - Veremenková, Levčanková, Marčanková po 6. Doskoky: 14 (3 útočné/11 obranných) - 21 (7/14). Šestky: 2/7 - 4/4. Trojky: 5/10 - 3/10.

Po vynikajícím začátku přestaly české basketbalistky proměňovat střelecké příležosti a v útoku se přestalo dařit. Chybí pohyb a nějaká překvapivá akce, Češky nedokáží dostat míč pod koš a z dálky se jim přestalo dařit. Náskok Bělorusek tak nenarůstá jen díky jejich poměrně častým ztrátám.

27:31 20:00 Za dva body střílí Veselá, pak Bělorusky neproměnily trojku. Krásný protiútok Večeřové nezakončila Kulochová, alespoň byla faulovaná. Proměnila jednu šestku a první poločas končí za nepříznivého stavu 27:31.

24:31 19. min. Trafimavaová faulovala Vítečkovou, byl to pátý faul Bělorusek, ale šestky neproměnila. Machová získala míč, ale ukvapenou střelu nedala.

24:31 18. min. Trojku z těžké pozice neproměnila Vítečková.

24:31 18. min. Bělorusky teď rozebraly českou obranu a Veremejenková je posílá do sedmibodového vedení. Trenér Bobrovský si bere oddechový čas.

24:29 17. min. Markéta Mokrošová neudržela na zádech Anafrienková, která si doskočila a po faulu Mokrošové proměnila dva trestné hody.

24:27 17. min. Hartigová proměňuje po faulu jen jeden trestný hod, na hřišti je Mokrošová, vrací se Kulichová.

23:27 16. min. Další útočný doskok Běloruska.

23:25 16. min. Po vyhození zpod koše ze střední vzdálenosti proměňuje osamocená Kressová.

23:23 15. min. Po útočném doskoku vyrovnává Troinová, na hřiště se vrací Večeřová, odchází Kulichová.

23:21 14. min. Koš s faulem zaznamenává Veselá, šestku ale neproměnila.

21:21 14. min. Trojkou odpovídá Michaela Hartigová!

18:21 13. min. Trojkou odpovídá i kapitánka českého týmu Machová, ale Bělorusky dvakrát skórují po nájezdu pod koš.

15:17 13. min. Po zisku míče šly Češky dvě na jednu, ale Veselá selhala, Marčanková odpovídá trojkou.

15:14 12. min. Dvakrát zpod koše netrefila Kulichová, běloruský protiútok Češky ubránily.

15:14 11. min. Smycinová proměňuje z velké dálky trojku.

15:11 11. min. Začala druhá čtvrtina, na hřiště místo Věčeřové přichází Hartigová.

15:11 10:00 - Konec první čtvrtiny, Vítečková z obrovské dálky trefila s klaksonem obroučku.

15:11 10. min. Kulichová dobře ubránila, Machová z protiútoku střílí za tři a je úspěšná!

12:11 9. min. Po nezdarech Kulichové a Vítečkové snižuje Běloruska Levčanková po nájezdu pod koš.

12:9 8.min. Český tým si vzal oddechový čas.

12:9 8. min. Trafimavaová zakončila zpod koše, na druhé straně nedala Kulichová a z protiútoku střílí úspěšně za tři body Marčanková.

12:4 7. min. Machová získala míč v obraně, Večeřová počkala s rychlým protiútokem, ale pak se výborně prosadila Večeřová.

10:4 6. min. Po faulu Petry Kulichové proměnila dvě šestky Levčanková.

10:2 6. min. Faul Jany Veselé, za tři body Bělorusky netrefily, ale doskočily si míč.

10:2 4:51 Za dva body proměňuje Kulichová, Bělorusky si berou oddechový čas.

8:2 5. min. Druhou trojku přidává po kombinaci Vítečková, Volnaja se na druhé straně střelecky neprosadila.

5:2 3. min. Snižuje Trafimavaová, český útok nezakončila body Veselá.

5:0 3. min. Po parádní akci Machové střílela úplně volná Veselá. Pak si Machová připsala zisk míče, ale o míč české hráčky znovu přišly.

3:0 2. min. Za tři body se trefila Vítečková.

0:0 1. min. Zápas byl právě zahájen, rozskok vyhrály Češky.

Základní sestava Běloruska: 4 Padabědová, 8 Volnaja, 9 Beremejenková, 14 Trafimavová, 15 Kressová.

Český kouč Jan Bobrovský pošle do klíčového zápasu tuto základní sestavu: 4 Veselá, 5 Večeřová, 9 Machová, 13 Kulichová, 15 Vítečková.

Dobrý večer, vítáme Vás u on-line přenosu čtvrtfinálového utkání evropského šampionátu mezi Českou republikou a Běloruskem. České hráčky budou chtít navázat na zlepšení v závěru zápasu s Belgií a potřetí po sobě postoupit do semifinále ME. Bělorusky hned při svém prvním vystoupením na evropském fóru postoupily do vyřazovacích bojů.

Lotyšky zdolaly Francii a budou na ME bojovat o medaile

Češky čeká Bělorusko. Klíč k medaili i olympiádě

Bělorusky zklamaly Itálii a postaví se Češkám

Přes Belgii vede cesta k úspěchu, věří Petrovický

České basketbalistky jsou podle bookmakerů favoritkami a s postupem by neměly mít vyýraznější problém. Na jejich výhru je vypsán kurz 1,17:1, naopak Bělorusky ohodnitili experti hodnotou téměř 5:1.

Čtvrtfinále ME basketbalistek Česko - Bělorusko začíná ve 21:00.