Basketbalistky opět prohrály s Ruskem

ČTK
1. 9. 2006 20:24
Brno - České basketbalistky prohrály v Brně i v posledním vzájemném utkání s Ruskem před mistrovstvím světa vysoko 48:74.

Domácí evropské šampionky udržely se svými soupeřkami krok pouze v úvodní čtvrtině, po níž byly jen o bod pozadu (16:17). Ještě do poločasu ale vicemistryně Evropy odskočily na dvanáctibodový rozdíl.

Stejný obraz měl vývoj utkání i po změně stran. České hráčky stačily ve třetí čtvrtině odpovídat na rychlé protiútoky ruského týmu stejnou zbraní, v závěrečné desetiminutovce ale opět odpadly.

"Na výkonu našich hráček se projevila únava. Opět jsme nestačili držet krok v obraně. Přesto považuji porážku za vysokou a je před mistrovstvím světa varováním," řekl po zápase trenér Jan Bobrovský.

Basketbalistky ještě sehrají v rámci přípravy na MS dva zápasy s Austrálií - v sobotu od 18:00 a v neděli od 16:00.

Výsledek:
Česká republika - Rusko 48:74
(16:17, 24:36, 39:55).
Nejvíce bodů: Pavlíčková 14, Křížová 9, Večeřová a Machová po 6 - Artěšinová 23, Karpovová 13, Stěpanovová 12. Trestné hody: 12/9 - 10/6. Fauly: 13:14. Trojky: 3:6. Diváci: 1200.