Miami a Phoenix jsou po vysokých výhrách krok od semifinále NBA

11. 5. 2022 8:02

Basketbalisté Miami deklasovali v NBA doma Philadelphii 120:85 a ve čtvrtfinále play off vedou 3:2 na zápasy. Nyní mají dva pokusy na to, aby přidali čtvrtou výhru a prošli do semifinále. Stejně je na tom vítěz základní části Phoenix, který rovněž vysoko vyhrál nad Dallasem 110:80 a je také krok od postupu.

Za stavu 2:2 byly oba úterní souboje klíčové. Hráči Miami to psychicky zvládli mnohem lépe než Philadelphia. Jejím hráčům se nedařilo v útoku a už v první čtvrtině nabrali dvoucifernou ztrátu. Únik domácích sice Sixers zastavili, ale zpět do kontaktu už se nedostali. V poslední čtvrtině naopak odpadli, Heat šňůrou 12:0 zápas definitivně zlomili a nakonec vyhráli o 35 bodů. Vyrovnali tak nejvyšší vítězství v letošním play off a zaznamenali druhé nejvyšší pro Miami v historii play off.