Mimořádná zpráva

"Vyveďte ji." Šílící kráska v NBA sprostě spílala hvězdě, rozhodčí ji poslali z haly

Sport Sport
2. 2. 2021 13:47
Slovní přestřelka mezi hvězdným LeBronem Jamesem a fanynkou přímo během utkání baví basketbalovou NBA.
LeBron James měl při utkání slovní přestřelku s fanynkou. | Video: Youtube.com

Nedlouho poté, co Atlanta otevřela svou halu alespoň pro část diváků, přišla první kontroverze. 

Utkání domácích proti Los Angeles Lakers nedokoukala do konce Juliana Carlosová, kterou pořadatelé vyvedli z hlediště v reakci na její slovní přestřelku s hvězdou hostů LeBronem Jamesem.

Incident vypukl v poslední čtvrtině, kdy si Carlosová odkryla masku, kterou fanoušci musí nosit kvůli pandemii, a ze svého místa hned u palubovky začala na Jamese pokřikovat a podle svědectví některých novinářů mu ukázala prostředníček. Rozhodčí následně přerušili hru a ochranka Carlosovou spolu s dalšími třemi lidmi vyprovodila ven.

"Jsem rád, že jsou fanoušci zpátky," komentoval James fakt, že Atlanta uvolnila deset procent kapacity stadionu. "Interakce s nimi mi chyběla. Jako hráči ji potřebujeme."

Rozhněvanou fanynku pak na sociální síti označil jako "Karen", což je termín, kterým se v zámoří výsměšně popisuje rozhněvaná žena. Carlosová podle Jamese "strašně šílela".

Hashtag #CourtsideKaren následně nabral na Twitteru nesmírnou popularitu. Uživatelé si Carlosovou dobírali kvůli jejímu chování i fotkám na Instagramu:

Carlosová krátce po odchodu z hlediště nabídla svojí verzi incidentu. "Právě mě vyhodili ze zápasu kvůli tomu, že jsem vystartovala na LeBrona Jamese za to, že si dovoloval na mého manžela (podnikatele Chrise Carlose - pozn. red.)," poznamenala.

Když Carlosová napomenula Jamese, ať na jejího manžela, dlouholetého fanouška Atlanty, nemluví, hádka gradovala. "Běž do pr…" mělo znít z obou stran, Carlosovou měl údajně basketbalista nazvat i velmi vulgárním termínem pro prodejnou ženu.

"Myslel jsem, že je to hádka mezi dvěma dospělými muži. On si řekl svoje, já si řekl svoje, a pak do toho skočila ještě třetí strana a řekla si taky svoje," líčil basketbalista.

"Možná si předtím dali pár drinků a pokračovali v tom i při zápase… Nemyslím si, že bylo nutné někoho vyhazovat, ale rozhodčí prostě jen dělali svou práci," doplnil.

Jamesův popis kontroverze:

Jamese nakonec kontroverze spíš pobavila, a to i proto, že Lakers na hřišti Atlanty zvítězili 107:99. Anthony Davis s Jamesem se dohromady postarali o 46 bodů.

Takhle se o incidentu rozpovídala na sociální síti Juliana Carlosová:

 

Právě se děje

před 9 minutami

Volby by nyní vyhrálo ANO s 23,5 pct hlasů. Koalice Spolu by byla na druhém místě s 21,5 pct a předstihla by o půl pct Piráty se STAN, zjistilo CVVM.

Zdroj: ČTK
před 21 minutami

Skupina Letiště Praha se loni propadla do provozní ztráty, odbavila nejméně lidí za 25 let

Skupina Letiště Praha se loni propadla do provozní ztráty 687 milionů korun z předloňského provozního zisku 4,7 miliardy korun. Uvedla to v tiskové zprávě. Negativní vliv na hospodaření měla podle ní krize v letecké dopravě způsobená pandemií covidu-19, která zapříčinila pokles počtu cestujících téměř o 80 procent.

Skupina podotkla, že tento stav významně ovlivnil také služby odbavení cestujících i letadel, které poskytuje dceřiná společnost Czech Airlines Handling. Pokles provozu i částečná nejistota na trhu se pak dotkly i segmentu údržby letadel, kterou zajišťuje Czech Airlines Technics. Pražské letiště v roce 2020 odbavilo 3,66 milionu cestujících, což je nejméně za posledních 25 let.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 41 minutami

Ekonomika Evropské unie vzrostla o 1,9 procenta, nejmenší nezaměstnanost je v Česku

Ekonomika Evropské unie ve druhém čtvrtletí vzrostla o 1,9 procenta, a zotavila se tak z poklesu 0,1 procenta v prvním kvartálu, za kterým stály negativní dopady šíření koronaviru. Ve svém prvním rychlém odhadu to oznámil statistický úřad Eurostat.

V EU také druhý měsíc v řadě ubylo lidí bez práce. Míra nezaměstnanosti dosáhla v červnu 7,1 procenta, zatímco v květnu činila 7,3 procenta. Poprvé po roce je nezaměstnanost nižší než ve stejném měsíci minulého roku, kdy v době prudkého růstu za první vlny pandemie dosáhla 7,3 procenta. Nejmenší nezaměstnanost je v Česku, kde klesla na 2,8 procenta.

Míra inflace v eurozóně dosáhla v červenci 2,2 procenta a po mírném červnovém zpomalení se vrátila k růstu z předchozích měsíců. V červnu ceny meziročně vzrostly o 1,9 procenta. Údaje za celou Evropskou unii odhad neobsahuje, úřad je zveřejní v polovině srpna. Evropská centrální banka v polovině července oznámila, že inflační cíl zvedá na dvě procenta. Analytici přitom počítají s tím, že i tuto metu letos růst cen překoná.

Zdroj: ČTK
Další zprávy