Krejčí v NBA poprvé hrál 40 minut, Satoranský pomohl k výhře Washingtonu

2. 4. 2022 8:52
Oba čeští basketbalisté v NBA opět nastoupili v základních sestavách. Vít Krejčí poprvé v kariéře odehrál v dresu Oklahoma City více než 40 minut, ani jeho 7 bodů, 4 doskoky a 3 asistence ale neodvrátily porážku s Detroitem 101:110. Tomáš Satoranský se naopak s Washingtonem radoval z výhry 135:103 nad Dallasem, k níž přispěl za 15 odehraných minut 2 body, 4 doskoky a 7 asistencemi.
Vít Krejčí z Oklahoma City (vpravo) a Cade Cunningham z Detroitu v zápase NBA
Vít Krejčí z Oklahoma City (vpravo) a Cade Cunningham z Detroitu v zápase NBA | Foto: Reuters

Washington sice už přišel o šanci na play off, ale hráči Wizards měli speciální motivaci. Jejich největší hvězda Kristaps Porzingis totiž poprvé nastoupil proti Dallasu, ze kterého byl v průběhu sezony vyměněn.

"Po představovačce jsme svolali rychlou poradu a já řekl Kristapsovi: Když tě nechali jít, tak my je teď pro tebe porazíme. A to jsme také udělali," řekl Kentavious Caldwell-Pope, který byl s 35 body nejlepším střelcem Washingtonu. Porzingis přidal 24 bodů.

Dallas táhl s 36 body Luka Dončič, ale Mavericks se herně trápili, trenér Jason Kidd se nechal vyloučit a Dallas po prohře přišel o třetí místo v tabulce Východní konference.

Satoranský podruhé za sebou nedal koš ze hry, ale trefil dva trestné hody a především tvořil pro spoluhráče, když každou druhou minutu na hřišti zaznamenal asistenci. Třikrát z toho pro Porzingise.

Kádr Oklahomy sužuje nemoc a proti Detroitu nastoupila jen s osmi hráči. Krejčí byl opět tím nejvytíženějším, na palubovce strávil 40 minut a 36 vteřin. Tedy více, než kolik trvá běžný basketbalový zápas mimo NBA.

Trefil jednu trojku z pěti pokusů a prosadil se také po nájezdu, kdy se "eurostepem" dostal přes obránce. Na Detroit to ale nestačilo. Pistons se ve třetí čtvrtině dostali do vedení o 22 bodů a výhru už nepustili.

NBA:

Boston - Indiana 128:123, Denver - Minnesota 130:136, Houston - Sacramento 117:122, LA Lakers - New Orleans 111:114, Memphis - Phoenix 122:114, Milwaukee - LA Clippers 119:153, Oklahoma City - Detroit 101:110 (za domácí Krejčí 7 bodů, 4 doskoky, 3 asistence), Orlando - Toronto 89:102, San Antonio - Portland 130:111, Washington - Dallas 135:103 (za domácí Satoranský 2 body, 4 doskoky, 7 asistencí).