Dallas v NBA snížil stav série proti Golden State, opět zářil Dončič

25. 5. 2022 7:50

Basketbalisté Dallasu ve čtvrtém utkání finále Západní konference odvrátili vyřazení, na domácím hřišti porazili Golden State 119:109 a snížili stav série na 1:3. Zářil především Luka Dončič. Slovinská hvězda Mavericks nasbírala za 37 minut 30 bodů, 14 doskočených míčů a devět asistencí. Série se nyní přesune na páté utkání opět do San Francisca.

Dončič zaznamenal už 17. zápas v play off, v němž nasbíral aspoň 30 bodů. V této statistice se před dovršením 24. narozenin vyrovnal Kobemu Bryantovi a Kevinu Durantovi. Rekordmanem je s 21 duely LeBron James. Dončič, jenž tentokrát trefil jen 10 z 26 střel, přidal také dva zisky i bloky.

"Naše obrana byla skvělá. Když pominu poslední čtvrtinu, bránili jsme výborně a to je něco, co si musíme přenést i do dalších zápasů. Pokud bráníme a zároveň si v útoku půjčujeme míč, jsme velmi nebezpečným týmem. Teď budeme věřit, že uspějeme i ve zbytku série," řekl Dončič po zápase.