Boston skvělou poslední čtvrtinou otočil první finálový zápas NBA

3. 6. 2022 6:56

V prvním utkání finále play off NBA zvítězili basketbalisté Bostonu díky skvělému závěru na hřišti Golden State 120:108. Warriors neuspěli doma ve vyřazovací části poprvé po devíti výhrách.

Boston po třech čtvrtinách prohrával 80:92, ale závěrečnou dvanáctiminutovku jasně ovládl poměrem 40:16. Deset ze svých 24 bodů v ní nastřílel Jaylen Brown. Nejlepším střelcem vítězů v zápase byl šestatřicetiletý Al Horford, který dal 26 bodů. Derrick White v roli náhradníka přispěl 21 body.

Basketbalistům Golden State, kteří téměř celý zápas vedli, nepomohlo ani 34 bodů Stephena Curryho. Lídr domácího týmu se blýskl 21 body v úvodní čtvrtině, v které proměnil šest z osmi tříbodových střel, čímž stanovil nový rekord finálových zápasů.

Druhé utkání série na čtyři vítězství se hraje v neděli znovu v San Francisku.