Baseballisté prohráli v kvalifikaci WBC s Mexikem těsně 1:2

ČTK ČTK
18. 3. 2016 8:30
Čeští baseballisté prohráli v prvním utkání kvalifikace World Baseball Classic 2017 s favorizovaným Mexikem těsně 1:2.
Česká baseballová reprezentace
Česká baseballová reprezentace | Foto: ČBA

Mexicali  - Čeští baseballisté prohráli v prvním utkání kvalifikace World Baseball Classic 2017 s favorizovaným Mexikem těsně 1:2. V souboji poražených týmů se dnes v Mexicali střetnou s Německem a pouze výhra je udrží ve hře o jedno postupové místo do hlavního turnaje.

Slavnostní zahájení před zápasem trvalo tři čtvrtě hodiny a zahajovací nadhoz hodil bývalý vítěz Světové série MLB nadhazovač Fernando Valenzuela.

Po první směně Češi prohrávali 0:2 a zdálo se, že domácí favorité půjdou za očekávanou jasnou výhrou. Víc bodů jim ale český tým nepovolil a k odpalu se nedostala ani hvězda Mexika, první metař Los Angelese Dodgers Adrian Gonzalez.

Češi se v prvních třech směnách v útoku neprosadili a sedm z devíti pálkařů se vrátilo na lavičku po strikeoutu. Nakonec se týmu povedli čtyři odpaly. Dva z nich měl Matěj Hejma a tím druhým trefil v osmé směně homerun do pravého pole. V následné závěrečné směně se ale už další bod přidat nepovedlo.

Ve druhém utkání Nikaragua porazila Německo až v dramatické koncovce 5:4 v nastavené desáté směně. Mexiko a Nikaragua se utkají o přímý postup do finále kvalifikační skupiny, poražený bude hrát s vítězem duelu ČR - Německo.

Baseballová kvalifikace pro World Baseball Classic 2017, 2. skupina v Mexicali (Mexiko):

Mexiko - ČR 2:1, Nikaragua - Německo 5:4 (v 10. směně).

 

Právě se děje

před 34 minutami

Policie pokračuje na Mělnicku v pátrání po čtyřměsíčním chlapci

Policie pokračuje v pátrání po čtyřměsíčním chlapci, který se v pátek večer ztratil své matce i s kočárkem v zámeckém parku v Hoříně na Mělnicku. Policie nemá nové poznatky, řekla policejní mluvčí Eva Hašlová. Chlapec má světlé vlasy a modré oči. Na sobě měl modré tričko s krátkým rukávem a teplé zelené dupačky na ramínka. Byl v šedém kočárku s černou spodní částí a hnědou rukojetí. Na místo dnes dorazí poříční oddíl policie, který bude prohledávat okolní řeky. V blízkosti parku je soutok Labe a Vltavy. Policie chce na místě využít i dron.

"Do současné chvíle nemáme žádné nové poznatky a i dnes budeme pokračovat v pátrací akci po pohřešovaném miminku," řekla Hašlová. V pátek se do pátrací akce zapojily desítky policistů, hasiči, ale i vrtulník s termovizí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy