Armstrong odmítl spolupráci s antidopingovým expertem

Sport Sport, Red Spo
13. 2. 2009 20:00
Cyklista chystá zveřejnit výsledky dopingu na webu
Lance Armstong
Lance Armstong | Foto: Sport

Los Angeles - Americký fenomenální cyklista Lance Armstrong v pátek oficiálně odmítl svou případnou budoucí spolupráci s antidopingovým expertem Donem Catlinem.

Sedminásobný vítěz Tour de France, který se měl během příštího závodu Tour of California dostat pod Caitlinovu osobní kontrolu, se totiž obává, že by jeho systém měření mohl přinést i některé nedostatky.

Mezi ně by patřily jak náklady, tak i vzájemné křížení harmonogramů. To by pak dělalo celý plán nerealizovatelným.

Sedmatřicetiletý závodník však i nadále trvá na tom, že by mohl být součástí nejuplnějšího antidopingového systému na světě. Armstrong totiž bude pracovat s dánským vědcem Rambusem Damsgaardem, jenž povede testy v celém týmu Astana.

Čtěte také: Armstrong už zase závodí. A bojuje proti rakovině

„Bylo by pro nás složité dát ten program dohromady," uvedl cyklista na stránkách BBC.

„Jestliže porovnáte Caitlinův harmonogram s tím mým, se všemi cestami kolem světa... Nezdá se mi to jako nejlepší systém na světě," dodal.

Armstrong stále počítá s tím, že jeho výsledky budou vyvěšeny i na internetových stránkách. Každý ze svých dosavadních sedmi letošních testů bylo již možno vidět ve středu na stránkách www.livestrong.com.

Přečtěte si také: Armstrong oficiálně potvrdil, že pojede Tour de France

Sedmatřicetiletý Američan se stal terčem pochybností prakticky hned po svém návratu do vrcholového cyklistiky, kam ohlásil oficiální návrat minulý rok. Největším důvodem pak má být připomenout lidem nebezpečí rakoviny, kterou právě on v minulosti porazil.

V lednu pak také dokončil australský závod Tour Down Under v Austrálii, kde skončil celkově na devětadvacátém místě.

„Jsem připravený. I když je mi sedmatřicet, cítím se jako by mi bylo o deset let méně. Není to o těle, je to v hlavě, která si to nepřipouští a říká, že jsem to přeci už dělal dvacet let," usmíval se Armstrong.

Tour of California začíná již v sobotu úvodní časovkou a bude ukončen 22.2 v Escondidu, jižně od Los Angeles. 

 

Právě se děje

před 30 minutami

Firma Coca-Cola HBC v Česku a na Slovensku loni snížila zisk o 89 procent

Firmě Coca-Cola HBC Česko a Slovensko loni meziročně klesl zisk o 89 procent na 40,3 milionu korun po předloňských 366 milionech Kč. Čistý obrat firmy se v roce 2020 proti předchozímu roku snížil o 15,3 procenta na 6,8 miliardy Kč, uvedla firma ve výroční zprávě umístěné do Sbírky listin. Loňský rok podle ní výrazně poznamenala pandemie covid-19, kdy byly zavřené restaurace a podobné provozy.

Nový ředitelem společnosti se loni stal Dan Timotin. Ve funkci vystřídal Mariu Anargyrou-Nikolić, která převzala vedení společnosti v Řecku a na Kypru. Navzdory pandemii firma loni spustila výstavbu nového plně automatizovaného skladu ve výrobním areálu v pražských Kyjích, nahradí distribuční centrum v Praze - Horních Počernicích. Sklad měl stát podle dřívějších informací půl miliardy Kč.

Coca-Cola půdobí na českém trhu od roku 1991, na Slovensku od roku 1993. Společná operační jednotka, která vznikla před 11 lety, patří do skupiny Coca-Cola Hellenic operující v 28 zemích Evropy, Asie a Afriky. V minulém režimu nešlo o soukromou společnost, vyráběl ji národní podnik Fruta Brno.

Zdroj: ČTK
Další zprávy