Vrátit čas, dopoval bych stejně, nelituje hříšník Armstrong

ČTK ČTK
26. 1. 2015 20:59
Před dvěma lety dostal doživotní trest za doping a přišel o sedm triumfů na Tour de France, bývalý cyklista Lance Armstrong by však ani s odstupem času své rozhodnutí neměnil.
Lance Armstrong
Lance Armstrong | Foto: MFDF

Londýn - Před dvěma lety dostal doživotní trest za doping a přišel o sedm triumfů na Tour de France, bývalý cyklista Lance Armstrong by však ani s odstupem času své rozhodnutí neměnil. Třiačtyřicetiletý Američan to prohlásil v rozhovoru pro televizní stanici BBC.

"Kdybych závodil v roce 2015, tak bych nedopoval, protože si myslím, že bych to nepotřeboval," řekl Armstrong. "Ale kdybyste mě vzali zpátky do roku 1995, kdy byl doping všudypřítomný, tak bych to nejspíš udělal znovu. Byl jsem ve špatnou dobu na špatném místě," dodal.

Kdyby však mohl, jednu věc by ale přeci jen změnil. "Neměnil bych člověka, který všechny ty věci provedl, ani samotné rozhodnutí. Změnil bych svoje vystupování, protože jak jsem se choval k ostatním lidem a pořád jsem s někým bojoval, to je neomluvitelné a nepřijatelné," uvedl.

Armstrong: Choval jsem se jako idiot

Armstrong měl na mysli zejména svou reakci na výpověď bývalého cyklisty Filippa Simeoniho nebo masérky bývalé stáje US Postal, kteří obvinili amerického jezdce z dopingu. "Ke spoustě lidí jsem se choval jako idiot a poslední dva roky se to snažím napravit," dodal.

Armstrong čelil obviněním z dopingu celou kariéru, během které vyhrál v letech 1999 až 2005 sedmkrát za sebou legendární Tour. K užívání zakázaných látek se však přiznal až před dvěma lety v televizním rozhovoru, a i když poté o triumfy přišel, stále se prý považuje za vítěze.

"Někdo být první musí, říkám to jako fanoušek," prohlásil Armstrong. "Během první světové války nemá Tour vítěze, pak zase během druhé a potom to vypadá, že přišla další válka," dodal.

"Myslím, že historie není hloupá a historie dá do pořádku ledacos. Takže když se mě zeptáte, co bude za padesát let, tak si myslím, že už ty kolonky (vítězů) prázdné nebudou. Takže se pořád považuji za vítěze Tour," přidal.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Počítačovou síť radnice Prahy 3 napadl virus, úřad bude uzavřený

Počítačovou síť radnice Prahy 3 napadl virus. Lidé se tak nemohli s úřadem elektronicky spojit. Technici městské části stále pracují na nápravě, radnice bude kvůli tomu bude ve středu uzavřena. Vyplývá to z informací na facebooku Prahy 3, na které upozornil server Computerworld. Radnice vyzvala občany, aby místo e-mailů zatím raději s úřadem komunikovali po telefonu.

před 1 hodinou

Hokejista Edmontonu je kvůli krvácení do mozku v kómatu

Hokejista Edmontonu Colby Cave skončil kvůli krvácení do mozku na jednotce intenzivní péče. Lékaři v nemocnici v Torontu museli pětadvacetiletého útočníka uvést do umělého spánku. Informovali o tom zástupci klubu na sociálních sítích.

Před přerušením sezony odehrál Cave v NHL jedenáct zápasů za Oilers, na farmě v AHL nastoupil ke 44 duelům. Celkem má v NHL v dresu Bostonu, který ho v roce 2015 angažoval jako nedraftovaného hráče, a Edmontonu na kontě 67 utkání. Do statistik si zapsal devět bodů za čtyři góly a pět asistencí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy