König by měl být na Giru jedním z lídrů týmu Sky

ČTK ČTK
12. 1. 2015 17:30
Český cyklista Leopold König, který nově působí ve špičkové silniční stáji Sky, má být pro letošní závod Giro d'Italia v pozici jednoho z lídrů, na něž bude tým pracovat.
Leopold König.
Leopold König. | Foto: Vojtěch Marek

Palma de Mallorca -  Český cyklista Leopold König, který nově působí ve špičkové silniční stáji Sky, má být pro letošní závod Giro d'Italia v pozici jednoho z lídrů, na něž bude tým pracovat. Nelze však zatím vyloučit ani jeho účast na Tour de France, kde se loni v dresu druhodivizní stáje NetApp-Endura katapultoval mezi žádané hvězdy celkovou sedmou příčkou.

Britská stáj poodhalila své záměry při prezentaci během soustředění na Mallorce. "Bude to tak, že naším hlavním lídrem na Giru se stane Richie Porte a spolulídrem Leo," citoval server iDnes.cz vyjádření jednoho ze sportovních ředitelů stáje Daria Cioniho pro časopis 53x11. "Jako lídři na Giro jsme byli určeni my dva," potvrdil samotný König.

Na Tour bude šéfovat Froome

Giro se pojede od 9. do 31. května a ačkoliv pro Tour by měl mít tým jasného kapitána, jímž bude vítěz "Staré dámy" z roku 2013 Chris Froome, pro Königa to nemusí nutně znamenat, že se 4. července na startu v nizozemském Utrechtu neobjeví také. "Pojedeme do Francie s tím nejlepším možným týmem, jaký budeme moci sestavit," prohlásil Froome.

Ten si sice původně pohrával s myšlenkou Tour ze svého programu vynechat kvůli profilu letošního 102. ročníku a jet oba zbývající závody Grand Tours Giro a Vueltu, ale nakonec tyto záměry - patrně i pod nátlakem vedení týmu - přehodnotil. "Na Tour zaměřím svou hlavní pozornost," uvedl Froome na oficiálním webu stáje. "Výzva absolvovat všechny tři Grand Tours v jedné sezoně tu však zůstává," podotkl Froome.

Letošní Tour de France bude podle jeho odhadů hodně náročná. "Bez jakýchkoliv pochyb půjde o těžký test. Ale já si výzvy užívám a není důvod, proč bych měl být horší než další favorité na vítězství. Je zodpovědnost nás všech v týmu, abychom byli na Tour natolik konkurenceschopní, jak jen to bude možné," uvedl Froome.

 

Právě se děje

Další zprávy