Anglický tisk: Vyhraje Ruska. Navrátilová věří Kvitové

ČTK ČTK
2. 7. 2011 12:15
Wimbledonská legenda dává Petře šanci 40 procent
Petra Kvitová
Petra Kvitová | Foto: Reuters

Londýn - Většina velkých britských novin favorizuje Rusku Marii Šarapovovou v dnešním finálovém souboji ve Wimbledonu s Petrou Kvitovou.

Někdejší šampionka, Čechoameričanka Martina Navrátilová dává Rusce šanci na výhru 60:40, i když připouští, že jednadvacetiletá Kvitová může zápas ovládnout.

"Kvitová má některé fantastické zbraně," uvedla Navrátilová a zdůraznila její velmi účinný servis.

Navrátilová v listu The Times napsala, že obě hráčky nejsou velkými obranářkami, a proto očekává velmi agresivní finále.  "Kvitová bude riskovat jako při vítězství v semifinále. Její hra je různorodější než u Šarapovové a publikum to ocení," napsala devítinásobná wimbledonská vítězka.

Uznala ale, že je těžké odhadnout, na čí stranu se diváci přikloní. "Oblíbenkyní může být Šarapovová, protože od jejího prvního finále uplynula taková doba. Publikum ale také miluje nováčky a mladé hráče," dodala Navrátilová.

Čtěte také:
Jedno vřeštění Kvitová umlčela, ve finále ji čeká další
Kvitová se na Wimbledonu utká s Šarapovovou o titul

"Šarapovová mívá pomalý start a v semifinále jí to prošlo. Nemůže si dovolit ztratit set, jak se jí to mohlo snadno stát v semifinále proti Sabine Lisické. Takže potřebuje lépe začít," uvedla Navrátilová.

Upozornila na problémy, které má Šarapovová se servisem. "Kvitová musí tuto drobnou slabinu využít a vzít jí podání, když udělá Šarapovová dvojchybu nebo dvě. To by mohl být rozhodující faktor zápasu," podotkla Navrátilová.

Navrátilová tvrdí, že Kvitová musí vyhrát první set

"Myslím, že dojde na tři sety a Šarapovová bude mít v takovém případě mírně navrch. Pokud Kvitová vyhraje první set, má dobrou šanci vyhrát. Ale když vyhraje první set Šarapovová, získá podruhé titul. Ruska už ve finále byla a sotva ke konci ustoupí," domnívá se slavná česká tenistka.

Maria Šarapovovová
Maria Šarapovovová | Foto: Reuters

Na Rusku sází její bývalý trenér Nick Bollettieri. Ruska hraje opět jako šampionka a je ohromnou favoritkou na titul, napsal deník The Guardian.

"Impozantní a agresivní Petra Kvitová vypadá jako šampionka budoucnosti. Ale pro Šarapovovou bude finále vyvrcholením boje, který by mohl být ještě sladší, než když vyhrála Wimbledon jako sedmnáctiletá v roce 2004," uvedl list.

Ruska by ale podle něj neměla brát soupeřku na lehkou váhu. "Kvitová má výjimečný servis, její forhend je ještě silnější a bude připravena využít každého zaváhání na druhé straně sítě," dodal list.

Kvitová hraje podle Bollettieriho s jednoduchou taktikou: "Co vidí, do toho praští a nikdo neví, kam to poletí. Je jí teprve 21 let a je velká, silná, výborně běhá a má skutečnou energii. A má proti Marii Šarapovové jednu velkou zbraň - hraje levou rukou," napsal Bollettieri, jenž stejně jako Navrátilová podrobně rozebírá hru levorukých hráčů.

Slavný trenér: Jedinou šancí Kvitové je riskovat

"Její statistiky ze semifinále s Viktorií Azarenkovou ukazují, že udělala hodně chyb a hodně forhendů jí šlo za nebo vedle. Ale přesto pokračovala stejně. Nezmění svou filozofii ani tentokrát a ani nesmí. Její jedinou šancí je riskovat, ale tento centrkurt je scénou, na kterou je Šarapovová zvyklá. Čas Kvitové přijde v příštích letech, ale dnes odpoledne má Šarapovová hru, sílu a zkušenost, které by jí měly dát převahu," zdůraznil Bollettieri.

Také The Times dnes odpoledne přepokládají pozoruhodný comeback Šarapovové. "Zkušenosti tří grandslamových vítězství by jí měly poskytnout jasnou výhodu. Očekávám, že vyhraje ve třech setech," napsal tenisový zpravodaj Timesů.

London Evening Standard naopak poukazuje na množství dvojchyb Šarapovové. "Podání je klíčové a Šarapovové se zatím podařilo svoji slabinu zakrýt. Naopak Kvitová celý turnaj servírovala dobře. Bude-li hrát na největší scéně ve svém životě nebojácně, Šarapovovou to určitě vyvede z míry," napsal londýnský večerník.

Slabinu v podání Šarapovové připomíná i The Independent. "Když Kvitová zvládne své nervy, mohla by také využít jakékoli slabosti v servisu Šarapovové. Instinkt české tenistce velí útočit tvrdě a útočit rychle," píše list. "Kvitová má temperament a má sílu. Bude mít také psychiku?" ptá se britský list.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Bývalý imám Shehadeh nepodal dovolání proti desetiletému trestu

Bývalý pražský imám Samer Shehadeh, který si má odpykat deset let ve vězení, nepodal dovolání k Nejvyššímu soudu. Mimořádný opravný prostředek využil ve sledované kauze jen obhájce jeho bratra Omara, jenž si má odpykat o rok více. Dovolání podle dostupných informací nepodala ani partnerka Omara Shehadeha Fátima Hudková. Dostala šestiletý trest.

Z justiční databáze InfoSoud je patrné, že k nejvyšší instanci odešlo na konci listopadu spolu se spisem pouze jedno dovolání, které podle dřívějšího vyjádření mluvčí Městského soudu v Praze Markéty Puci podal právě obhájce Omara Shehadeha. Česká justice stíhala Omara Shehadeha jako uprchlého, stejně jako Hudkovou.

Zdroj: ČTK
před 30 minutami

Německý řetězec kadeřnictví Klier je v platební neschopnosti

Největší německý řetězec kadeřnictví Klier je kvůli propadu tržeb způsobenému pandemií nemoci covid-19 v platební neschopnosti. Oznámila to dnes agentura DPA. Firma má podle svých slov v Německu kolem 1400 poboček a další v zahraničí, včetně Česka. Firma doufá v reorganizaci a obnovení činnosti na jaře. Jak se situace dotkne poboček v zahraničí zatím není jasné.

Finanční potíže Klieru rostly od začátku pandemie kvůli prudkému poklesu poptávky. Na začátku září firma požádala o ochranu před věřiteli za účelem reorganizace. Nyní soud v německém Wolfsburgu, kde má firma sídlo, uvolnil cestu hlavnímu konkurznímu řízení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy