Smíšená štafeta zná nominaci. Pojede se v obráceném pořadí, finišovat bude Charvátová

ČTK ČTK
9. 2. 2021 17:13
Čeští biatlonisté budou na úvod mistrovství světa v Pokljuce obhajovat bronzovou medaili ve smíšené štafetě v sestavě Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Markéta Davidová a Lucie Charvátová. Ta nahradí loňskou členku týmu Evu Puskarčíkovou i proto, že jednotlivé úseky budou o 1,5 kilometru delší a tentokrát jako první vyrazí na trať muži.
Lucie Charvátová dostala na úvod MS přednost před Puskarčíkovou a Jislovou.
Lucie Charvátová dostala na úvod MS přednost před Puskarčíkovou a Jislovou. | Foto: Petr Slavík / Český biatlon

"Je to úplně jiná štafeta tím, že se jede v obráceném pořadí a na delší vzdálenost. Je velký rozdíl jet šest kilometrů nebo 7,5 kilometru. Lucka je v dobré formě. Celou zimu vidíme, že je na tom běžecky dobře," uvedl trenér českých biatlonistek Egil Gjelland na svazovém webu.

Charvátová zatím smíšenou štafetu neběžela ani ve Světovém poháru. V ženských štafetách několikrát střelecky selhala. "Samozřejmě je to trochu risk, když se podíváte do historie. Ale tahle štafeta bude úplně jiná. V minulosti se Lucce ve štafetách nedařilo, ale musíme se dívat dopředu," prohlásil Gjelland.

"Když se podíváme na běžecké časy ve sprintech během celé sezony, tak je to jednoduché. Lucie je rychlejší než Jessica i Eva," konstatoval norský kouč. Loni na MS v Anterselvě se Charvátová blýskla ve sprintu třetím místem. "Lucka pro nás může získat minutu, když předvede to nejlepší. Věřím, že to zvládne. Pak může štafeta dosáhnout na hodně dobrý výsledek," řekl Gjelland.

Smíšená štafeta čeká Charvátovou poprvé od mistrovství Evropy v roce 2018. O svém startu ve středečním závodu v Pokljuce se od trenérů dozvěděla v pondělí večer. "Byla trochu překvapená, že jsme jí to navrhli. Ale je tu pro to, aby závodila a předvedla to nejlepší, co v ní je. Věřím, že to zvládne," dodal trenér.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Parahokejisté narazí ve čtvrtfinále na Rusy

Čeští parahokejisté prohráli i poslední zápas v základní skupině A na domácím mistrovství světa v Ostravě. Kanadě podlehli 0:10, ve skupině obsadili čtvrté místo a ve čtvrtfinále se utkají s vítězem "béčka" Rusy.

Sborná je přitom mužstvo, kterému se Češi před turnajem chtěli pro čtvrtfinále vyhnout. Rusové sice před dvěma lety hráli v nižší divizi, ale po návratu jejich síla budí strach. Po drtivých výhrách nad Slováky, Italy a Nory skončili ve skupině B první bez ztráty bodu a se skóre 34:1.

Český tým zkusí zastavit rozjetou ruskou mašinu ve středu od 20:45 a navázat na postup do semifinále z předchozího ostravského šampionátu v roce 2019.

Druhou čtvrtfinálovou dvojici tvoří Korea, třetí tým ze skupiny A, a Norsko, druhý celek ze skupiny B. Kanaďané a Američané si zajistili přímý postup do semifinále, Slováci a Italové si zahrají o sedmé místo.

MS v parahokeji v Ostravě - skupina A:

Kanada - ČR 10:0 (4:0, 5:0, 1:0)

Branky: 2., 12. a 25. McGregor, 14., 17. a 25. Lavin, 6. a 16. Crane, 23. Jacobs-Webb, 44. Smith.

před 6 hodinami

V Dlouhé Lhotě na Příbramsku hoří výrobní hala. Hasiči vyhlásili 3. stupeň poplachu, na místě je 17 jednotek. Požár je zatím bez zranění

Další zprávy