Propadl kávě, fotografy strašil dlouhým jazykem. Moravec končí jako český rekordman

Ondřej Moravec.
Hvězda Letohradu, nejúspěšnější český biatlonista historie. To jsou všechno tituly, kterými se může Ondřej Moravec chlubit, ale klidně ho mohl potkat mnohem smutnější osud.
Zhruba v deseti letech prodělal Perthesovu chorobu. Jinými slovy se mu rozpadal kyčelní kloub. Lékaři mu vrcholový sport výrazně nedoporučovali. Ale on se jim vzepřel.
Místo toho se propracoval mezi nejlepší juniory a postavil se po bok jiného nadějného jinocha Michala Šlesingra, který byl zpočátku jejich společného závodění českou jedničkou.
Zároveň byl jedním z těch, kdo pomohl k obrovské popularizaci biatlonu v České republice. A tahle medaile to všechno začala, bronz ze smíšené štafety na mistrovství světa v Novém Městě na Moravě v roce 2013.
Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
14. 3. 2021 7:21
Projděte si kariéru českého biatlonisty, který v neděli odjel poslední závod ve sportovním životě.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Merkelová a Biden vyzvali Rusko, aby stáhlo vojáky od ukrajinských hranic

Německá kancléřka Angela Merkelová a americký prezident Joe Biden ve středu vyzvali Rusko, aby stáhlo své vojáky od ukrajinských hranic a snížilo tak napětí v regionu. Uvedl to mluvčí německé vlády. Americký ministr obrany Lloyd Austin uvedl, že Spojené státy chtějí nadále Ukrajině poskytovat materiální pomoc, píše agentura Reuters.

Vyhrocenou situaci mezi Ruskem a Ukrajinou ve středu Biden a Merkelová probrali při telefonickém hovoru. "Kancléřka a prezident se shodli, že by Rusko mělo snížit počty armádních sil, aby situaci uklidnilo," uvedl mluvčí německého kabinetu Steffen Seibert.

Rusko na východě Ukrajiny v oblastech ovládaných proruskými separatisty a na Krymu v poslední době shromáždilo velké armádní síly. Kyjev varuje, že soustřeďování ruských vojsk u hranic s Ukrajinou znamená riziko ruské ozbrojené agrese, Moskva se však brání, že jen chrání svou bezpečnost. Při obnovených bojích zemřelo podle ukrajinské strany několik vojáků.

Austin, který je společně se šéfem americké diplomacie Antonym Blinkenem v Bruselu, dnes na tiskové konferenci prohlásil, že Washington je připraven Ukrajině pomoci se bránit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy