Puskarčíková neměla parťáka, závod dvojic tak Češi nejeli. Smíšená štafeta propadla

Aktualizováno 10. 1. 2021 16:07
První závod smíšených štafet v sezoně českým biatlonistům v Oberhofu nevyšel. Čtveřice Jessica Jislová, Markéta Davidová, Jakub Štvrtecký a Ondřej Moravec, který předchozí starty na Světovém poháru v Německu vyměnil za přípravu a při návratu musel na trestný okruh, obsadila až 14. místo. Závod dvojic Češi neobsadili, neboť po pozitivním testu Tomáše Mikysky k sobě neměla Eva Puskarčíková parťáka.
Eva Puskarčíková dnes na trať v Oberhofu nevyrazila.
Eva Puskarčíková dnes na trať v Oberhofu nevyrazila. | Foto: Luboš Vácha

Po více než osmi letech vyhrálo Rusko, v dramatickém finiši Eduard Latypov předčil novou norskou hvězdu Sturlu Holma Laegreida.

Na prvním úspěchu Rusů v této disciplíně od listopadu 2012 se v Oberhofu podíleli s Latypovem Uljana Kajševová, Světlana Mironovová a Alexander Loginov.

Stejnou bilanci sedmi dobíjení měli Norové bez bratří Böeů, kteří prohráli finiš o sedm desetin. Třetí skončila s mankem 12 sekund Francie. Její finišmen Quentin Fillon Maillet doplatil v závěru na špatně namazané lyže.

Čechům se dnes nevedlo střelecky. S Moravcovým trestným kolem a celkem 14 dobíjeními byla horší jen švédská štafeta, která skončila o příčku výše třináctá.

V Oberhofu startovala jen polovina z bronzové sestavy z posledního mistrovství světa, neboť Michal Krčmář bojuje s koronavirem a Eva Puskarčíková byla nominována do odpoledního závodu dvojic. Její původní kolega Tomáš Mikyska však měl také pozitivní test na covid-19, a tak Češi závod neobsadili. Spolu s Mikyskou a Krčmářem jsou totiž v karanténě Adam Václavík, Tomáš Krupčík, Vítězslav Hornig i Milan Žemlička.

Závod vyhráli Emilien Jacquelin a Julia Simonová z Francie před Sebastianem Samuelssonem s Hannou Öbergovou ze Švédska.

SP v biatlonu v Oberhofu (Německo):

Smíšená štafeta: 1. Rusko (Kajševová, Mironovová, Loginov, Latypov) 1:08:21,7 (0 tr. kol + 7 dobíjení), 2. Norsko (Tandrevoldová, Röiselandová, Dale, Laegreid) -0,7 (0+7), 3. Francie (Chevalierová-Bouchetová, Braisazová-Bouchetová, Fabien Claude, Fillon Maillet) -12,1 (0+6), 4. Bělorusko -50,3 (1+5), 5. Německo -1:06,0 (1+7), 6. Švýcarsko -1:29,4 (0+7)… 14. ČR (Jislová, Davidová, Štvrtecký, Moravec) -3:22,3 (1+14).

Smíšená štafeta dvojic: 1. Simonová, Jacquelin (Fr.) 39:04,8 (0+3), 2. H. Öbergová, Samuelsson (Švéd.) 38,7 (0+5), 3. Eckhoffová, J. T. Bö (Nor.) -43,9 (3+8), 4. Hettichová, Lesser (Něm.) -1:02,0 (0+6), 5. Solaová, Labastov (Běl.) -1:13,8 (0+6), 6. Lunderová, Gow (Kan.) -1:17,6 (0+4).