Jubilejní desáté zlato. Projděte si všechny české a československé triumfy na ZOH

František Typovský František Typovský
17. 2. 2018 7:52
Ester Ledecká fantastickou jízdou rozšířila sbírku zlatých medailí ze zimních olympijských her. Projděte si všechna prvenství českých a československých závodníků na ZOH.
Aleš Valenta po vítězství na OH v Salt Lake City
Aleš Valenta po vítězství na OH v Salt Lake City | Foto: ČTK

Aleš Valenta - Salt Lake City 2002

Trojité salto s pěti vruty. Skok, který předtím nikdo nikdy neskočil. Až Aleš Valenta. A navíc v tom nejprestižnějším závodě - na olympijských hrách. Když Valenta dopadl, křičel komentátor Petr Svěcený: "Je to tam, Aleš Valenta to skočil!," a bylo jasné, že Česká republika má v kapse další zlatou medaili. Valenta totálně změnil svět akrobatických skoků. Jeho prvek se totiž pevně zapsal do programu téměř všech soutěžících napříč zeměkoulí. Ale poprvé jej převedl pouze rodák ze Šumperka, a to už mu nikdo neodpáře.  

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy