Fanoušci věří v pět českých olympijských medailí. Naděje vkládají do Sáblíkové a snowboardistek

ČTK ČTK
30. 1. 2018 12:01
Podle výzkumu agentury NMS si čeští fanoušci myslí, že reprezentanti z olympiády přivezou tři až pět medailí.
Fanoušci věří českým reprezentantům na pět medailí.
Fanoušci věří českým reprezentantům na pět medailí. | Foto: Reuters

Praha - Čeští fanoušci očekávají, že olympionici získají v Pchjongčchangu tři až pět medailí a věří, že alespoň jedna z nich bude zlatá. Největší nadějí je pro ně rychlobruslařka Martina Sáblíková, kterou také nejčastěji tipují jako vlajkonošku výpravy. Nejvíc se těší na hokej, i když jim budou chybět hvězdy z NHL. Vyplývá to z průzkumu agentury NMS Market Research, který se uskutečnil v polovině ledna.

Po osmi medailích v Soči jsou odhady české sportovní veřejnosti skromnější. Celkem 54 procent dotázaných si myslí, že olympionici přivezou tři až pět medailí a 82 procent je přesvědčeno, že alespoň jedna bude zlatá. Podle 38 procent respondentů je největší českou nadějí na zlato trojnásobná olympijská vítězka Sáblíková. Další dvě žhavá želízka jsou podle průzkumu snowboardistky Ester Ledecká (30 procent) a Eva Samková (14).

Jen čtyři procenta věří ve zlato pro hokejisty, ale přesto zůstává hokej sportem, na který se fanoušci nejvíc těší. Mezi tři sporty, na které se budou u televize dívat, jej zařadilo 70 procent dotázaných. Další pozice obsadil biatlon (57) a rychlobruslení (56).

Překvapením je, že v těsném závěsu jsou skoky na lyžích - sport, který sice má v České republice obrovskou tradici, ale forma českých skokanů nedává velkou naději na to, že by zasáhli do medailových bojů. Přesto se na skoky na lyžích chystá více lidí než na snowboarding.

Vlajkonoškou výpravy by podle dotázaných měla být nejspíše Sáblíková (37 procent), případně Ledecká (19). Dalšími jmény, která se v průzkumu objevila, jsou Samková, biatlonista Ondřej Moravec nebo kapitán hokejového výběru Martin Erat.

Hokejový turnaj bez hvězd NHL dává větší šanci českým hokejistům. To si myslí 39 procent dotázaných, 26 procent zastává názor, že bez hráčů NHL nemá takový turnaj smysl.

Otázka ruského dopingu je stále ožehavá. Pouze 18 procent dotázaných si myslí, že ruští sportovci si tak tvrdé tresty od Mezinárodního olympijského výboru nezaslouží. Naopak 45 procent s tresty souhlasí a vnímá je jako dostatečné, více než čtvrtina (28 procent) by Rusům vůbec nedovolila na olympijských hrách startovat.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy