Jubilejní desáté zlato. Projděte si všechny české a československé triumfy na ZOH

František Typovský František Typovský
17. 2. 2018 7:52
Ester Ledecká fantastickou jízdou rozšířila sbírku zlatých medailí ze zimních olympijských her. Projděte si všechna prvenství českých a československých závodníků na ZOH.
1972 Čs. reprezentant Ondrej Nepela vybojoval na ploše stadionu Makomanai zlatou olympijskou medaili.
1972 Čs. reprezentant Ondrej Nepela vybojoval na ploše stadionu Makomanai zlatou olympijskou medaili. | Foto: ČTK

Ondrej Nepela - Sapporo 1972

Mladý slovenský krasobruslař prožil krátký a úspěšný život. Nejvíce zazářil na olympijských hrách v japonském Sapporu, kde získal zlatou medaili. Nepela obětoval krasobruslení vše, a pod vedením trenérky Hildy Múdré zvítězil. Jeho kariéru ovšem ukončil virus HIV a následné onemocnění AIDS, kterému Nepela podlehl ve věku 38 let v roce 1989. 

 

Právě se děje

před 26 minutami

Prezident Zeman se setkal s ministryní spravedlnosti Benešovou na informativní schůzce

Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě přijal ministryni spravedlnosti Marii Benešovou (za ANO). Na Twitteru to bez dalších podrobností uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Podle něj o setkání požádala ministryně. Benešová, která Zemanovi dlouhodobě radí v otázkách justice, uvedla, že šlo o pravidelnou informativní schůzku.

"Byla jsem poslední z členek vlády po Aleně Schillerové, Kláře Dostálové a Janě Maláčové. Témata, která jsme probírali: systemizace justice, digitalizace justice a nová jmenovací etapa soudců, která se uskuteční 19. května 2021," napsala Benešová.

Benešová s prezidentem shodně veřejně prohlásili, že ve vrbětické kauze existuje více verzí než ta, která pracuje se zapojením ruských agentů tajné vojenské služby GRU. Zeman v televizním projevu hovořil o dvou verzích, podle Benešové jich je ještě více. Toto ale odmítl jak Babiš, tak i vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Babiš následně navštívil prezidenta v Lánech a novinářům řekl, že Zemanovi vysvětloval, že vyšetřovací verze je skutečně jen jedna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy