Slalomářké pohřebiště nadějí, nevěřící Ledecká i bolestivé pády. Olympijské emoce tryskají proudem

Boje o olympijské medaile jsou na hraně mezi úspěchem a porážkou. Někdy stačí jedna chybička a je po nadějích.
Záludný jsou také závody na snowboardu, což dokazuje Kanaďanka Laurie Blouinová.
Ruská freestylová lyžařka Anastasia Tatalinová si na slopestylu otestovala, k čemu je dobré mít na hlavě helmu.
Krůček od průšvihu byla v super-G i Ester Ledeclká. Na posledním skoku musela mohutně korigovat hrozící pád.
Jenže v cíli toho bylo o setinu vteřiny senzační zlato, kterému snowboardová šampionka nemohla dlouho uvěřit.
Foto: Reuters
Reuters ČTK Sport Reuters, ČTK, ASC Dukla/Ivana Roháčková, ČOV/Jan Malý, Sport
13. 2. 2018 16:22
Podívejte se, jak sportovci v Pchjongčchangu prožívají své výhry, prohry a pády.
 

Právě se děje

před 7 minutami

USA mají možná druhý případ koronaviru, Japonsko už jej potvrdilo

U texaského studenta, který navštívil čínské velkoměsto Wu-chan, je podezření na napadení novým koronavirem. Pokud se podezření potvrdí, půjde od druhý případ napadení virem způsobujícím zápal plic ve Spojených státech. Druhý potvrzený případ hlásí podle agentury Kjódó Japonsko.

Univerzitní student je v Texasu léčen s onemocněním dýchacích cest a je izolován doma. Zároveň jsou u něj prováděny testy na nově objevený koronavirus, který už v Číně zabil 18 lidí, z toho 17 ve Wu-chanu, který je ohniskem epidemie. První případ nákazy v USA byl oznámen ve středu ve státě Washington.

Japonské ministerstvo zdravotnictví mezitím potvrdilo druhý případ nákazy. Jde o čtyřicátníka, který v neděli do Japonska přicestoval z Wu-chanu. Nyní je muž hospitalizován.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 29 minutami

Kvůli pádu muže do kolejiště večer nejelo metro na části linky B

Téměř čtyři hodiny nejezdilo ve čtvrtek večer metro mezi stanicemi Smíchovské nádraží a Florenc na lince B. Kolem 19:30 spadl ve stanici Anděl do kolejiště člověk, provoz se podařilo obnovit až necelou hodinu před půlnocí, vyplývá z informací na webu pražského dopravního podniku. Asi čtyřicetiletý muž srážku se soupravou metra nepřežil. Lidé v daném úseku museli na tramvaj, jít pěšky nebo využít jinou linku metra. Na místě zasahovali záchranáři, hasiči pražského dopravního podniku a policisté.

"Bohužel i přes rychlý zásah naší posádky utrpěl muž ve věku zhruba 40 let zranění neslučitelná se životem, na místě zemřel," řekla ČTK mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Metro jezdilo bez omezení v úseku Zličín - Smíchovské nádraží a Florenc - Černý Most, v centrální části linky B byl provoz zastaven. Náhradní autobusy dopravce nezavedl, lidem doporučil využít tramvaje, hlavně linky 3 a 5, či přestup z tramvají na linku metra C.

Zdroj: ČTK
Další zprávy