Jubilejní desáté zlato. Projděte si všechny české a československé triumfy na ZOH

František Typovský František Typovský
17. 2. 2018 7:52
Ester Ledecká fantastickou jízdou rozšířila sbírku zlatých medailí ze zimních olympijských her. Projděte si všechna prvenství českých a československých závodníků na ZOH.
1968 Skoky na lyžích z 90 m můstku (St. Nizier) na ZOH v Grenoble. Na sn. čs. reprezentant Jiří Raška při skoku - stříbrná medaile.
1968 Skoky na lyžích z 90 m můstku (St. Nizier) na ZOH v Grenoble. Na sn. čs. reprezentant Jiří Raška při skoku - stříbrná medaile. | Foto: ČTK

Jiří Raška - Grenoble 1968

Vůbec první česká/československá zlatá medaile na zimních olympijských hrách. Rodák z Frenštátu pod Radhoštěm v prvním kole doletěl na značku 79 metrů a vedl. Ve druhém kole svůj těsný náskok uhájil a republika mohla slavit. Hrdinu, který skákal v legendární čepici (kterou letos na ZOH nosí čeští reprezentanti), vítalo zaplněné náměstí v jeho rodném městě. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Soud v Číně poslal do vězení hongkongského knihkupce Minhaie

Soud v Číně poslal za nezákonné poskytování zpravodajských informací do zahraničí na deset let za mříže hongkongského vydavatele a knihkupce se švédským občanstvím Gui Minhaie, napsala agentura Reuters.

Kauza Minhaie, který prodával knihy píšící velmi otevřeně o čínských vůdcích, zkomplikovala vztahy mezi Pekingem a Stockholmem.

Minhai byl jedním z pěti hongkongských nakladatelů a knihkupců, kteří zmizeli na přelomu let 2015 a 2016 a později se objevili ve vazbě v pevninské Číně.

Další zprávy