Olympijské zážitky sportovců: Samková potřebuje vlastní kafe, Šlesingr našel zahrabané turisty

Sport Sport
21. 2. 2018 18:27
Na olympijských hrách se sportovci v době mimo boje o medaile rozhodně nenudí. Biatlonista Michal Šlesingr zavzpomínal na zážitek z prvních olympijských her, krasobruslař Michal Březina zase na nepříjemnou dopingovou kontrolu a snowboardistka Eva Samková přiznala, že si všude vozí vlastní kávu.
Eva Samková po návratu z olympijských her v Pchjongčchangu
Eva Samková po návratu z olympijských her v Pchjongčchangu | Foto: Milan Kammermayer

Snowboardistka Eva Samková

Video:

Biatlonista Michal Šlesingr 

Video: ČOV

Krasobruslař Michal Březina

Video: ČOV

Další zážitky a ohlasy českých reprezentantů najdete na Youtube kanálu Českého olympijského týmu.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Venezuela zavede kvůli hyperinflaci milionovou bankovku

Venezuelská centrální banka zavede od pondělí tři nové druhy bankovek. Kvůli hyperinflaci začne vydávat bankovky v nominální hodnotě 200 000, 500 000 a jednoho milionu bolívarů, informovala agentura AFP. Dosud nejvyšší hodnota byla 50 000 bolívarů. Kvůli vysoké nestabilitě domácí měny ale obyvatelé Venezuely běžně používají americký dolar.

"Hlavním problém je, že při cyklu hyperinflace centrální banka nikdy nedokáže aktualizovat měnový systém dostatečně rychle," uvedl ekonom Asdrúbal Oliveros. Kdysi prosperující země vyvážející ropu zažívá již čtvrtým rokem velice rychlý růst cen. V loňském roce míra inflace ve Venezuele vystoupala na tři tisíce procent, v lednu letošního roku zbrzdila na 2665 procent.

Za jeden milion bolívarů, což je zhruba 11 korun, lze podle agentury AFP pořídit zhruba kilogram rajčat nebo "250 mililitrů málo kvalitního tekutého mýdla". Bolívary Venezuelané používají hlavně pro placení jízdného v hromadné dopravě. Při běžných platbách Venezuelané spíše využívají výrazně stabilnější americký dolar, který se stal faktickým oběživem v zemi. Podle oficiálního kurzu jeden dolar stojí zhruba dva miliony bolívarů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy