Zimní olympiáda v Pekingu • Den 9 • 5:30

Olympiáda živě: Hokejisté vyhráli drama nad Rusy, skeletoniska Fernstädtová sedmá

Olympijské hry v Pekingu: Den 9

Aktualizovat reportáž

SOBOTNÍ PROGRAM OLYMPIJSKÝCH HER

• Všichni čeští biatlonisté vybojovali zítřejší stíhací závod. Nejlepším z nich byl ve sprintu šestnáctý Michal Krčmář.
  • České běžkařky byly ve štafetě na 13. místě.
  • Hokejisté v tuhém boji v prodloužení porazili Rusy a v tabulce končí třetí.
  • Krasobruslařská dvojice Taschler/Taschlerová vybojovala postup do volných jízd.
  • Skeletoniska Anna Fernstädtová si vyjela konečné 7. místo.
  • Ani jeden český skokan na velkém můstku nepostoupil do 2. kola

Ode mě je to pro dnešek vše. Budu se však těšit u zítřejšího on-line přenosu z dění na olympijských hrách v Pekingu. Na shledanou.

16:40

Je hotovo. Čtvrtá využitá přesilovka pro český tým, když se v prodloužení prosadil svižnou střelou z mezikruží prosadil Libor Šulák. Český tým tak navazuje na vítězství nad Švýcarskem a se čtyřmi body obsadí třetí místo tabulky. Mezi třetími týmy by tak měl patřit pro vyřazovací část mezi nejlepší.

16:33

Utkání české reprezentace s Ruskem se za stavu 5:5 prodlužuje. Vše podstatné samozřejmě můžete sledovat v našem on-line přenosu.

16:30

Švýcarsko - Dánsko 3:5 (1:0, 0:3, 2:2)

G: 16. Corvi, 55. Löffel, 58. Herzog - 21. Regin, 22. a 60. Storm, 34. Bödker, 42. Meyer

Střely na bránu: 31 - 30

16:27

Zdá se, že utkání Dánska se Švýcarskem je definitivně rozhodnuto. Frederik Storm totiž 59 vteřin před koncem vstřelil svou druhou branku v zápase, čímž opět navýšil dánské vedení. Právě Dánové se tak v naší tabulce umístí na 2. místě a to nečekal snad nikdo.

16:23

Fabrice Herzog vykřesal naději na remízu z pohledu Švýcarska. Země Helvétského kříže právě díky němu snížila na rozdíl jediné branky. Dánsko tedy vede už jen 4:3.

16:11

Tak to jsou gólové hody. Fedotov si za vlastní záda srazil nahození Hyky, který to zkusil z rohu. Desátá branka zápasu znamená opět vyrovnané skóre 5:5.

16:09

Ojedinělý výpad Čibisova v útočném pásmu skončil svižným nahozením a Šimon Hrubec se musí červenat. Tohle se rozhodně dalo chytat, ale místo toho je stav utkání 4:5.

16:07

Bohužel je vyrovnáno. Gricjuk vlétl do útočného pásma, zjevil se sám před Hrubcem a rychlým blafákem zakončil pod břevno brány.

David Sklenička a Arsenij Gricjuk  v zápase Česko - Rusko na ZOH 2022 v Pekingu
David Sklenička a Arsenij Gricjuk v zápase Česko - Rusko na ZOH 2022 v Pekingu | Foto: Reuters
16:02

Blesková reakce ruských hokejistů na předchozí branku Lukáš Kloka. Semjonov dostal příliš mnoho prostoru před Hrubcem a dokázal překonat českého gólmana.

16:00

Lukáš Klok navyšuje vedení českého týmu parádní střelou do horního rohu brány na 4:2. Stejný stav je momentálně i v utkání Švýcarsko - Dánsko, neboť přesilovku zužitkoval Löffel.

15:53

Před chvílí zmíněný stav zápasu Švýcarsko - Dánsko už zase neplatí a opět se radují Dánové. V úvodu třetí části se totiž prosadil Nicolai Meyer, jenž navýšil vedení severské reprezentace na 4:1.

Nicolai Meyer z Dánska slaví gól v zápase Švýcarsko - Dánsko na ZOH 2022 v Pekingu | Foto: Reuters
15:50

Ještě vám dlužíme výsledek průběžný výsledek z utkání mezi Švýcarskem a Dánskem, kde překvapivě vedou právě Dánové. Ve druhé třetině se totiž prosadila trojice Regin, Storm, Bödker a aktuální skóre je tak 3:1 z pohledu Dánska.

15:42

Zatímco jsme se věnovali především hokejovým utkání, známe olympijskou vítězku ve skeletonu. Stala se jí Hannah Neiseová z Německa, která byla v součtu čtyř jízd o 62 setin rychlejší než druhá Jacly Narracottová z Austrálie. Anna Fernstädtová reprezentující Česko si oproti třetí jízdě polepšila a nakonec je sedmou nejlepší ženou závodu.

Česká skeletonistka Anna Fernstädtová na ZOH 2022 v Pekingu
Česká skeletonistka Anna Fernstädtová na ZOH 2022 v Pekingu | Foto: Reuters
15:38

Fantazie. Češi dvakrát během jedné minuty zužitkovali pětiminutové vyloučení Voronkova a dokonale otáčí nepříznivý vývoj utkání. Trefil se David Krejčí a po něm také Michael Špaček.

15:28

Čeští hokejisté sice ustáli oslabení 3 na 5, ale záhy po návratu prvního vyloučeného hráče přišla tvrdá střela Nestěrova, která se zastavila až za Hrubcovými zády.

15:23

Poslední jízdu olympijského závodu má za sebou skeletonistka Anna Fernstädtová, která dokázala udržet náskok před dosud vedoucí Číňankou a bude tak nejhůře osmá.

15:21

Dánové navyšují vedení nad Švýcarskem na 3:1 a výrazně si tak říkají o druhé místo v naší základní skupině.

15:09

Dánsko nadále překvapuje i ve svém třetím představení na olympijských hrách. Po vítězství nad Českem a těsné prohře s Rusy aktuálně vedou 2:1 nad favorizovaným Švýcarskem.

Frederik Storm z Dánska slaví gól v zápase Švýcarsko - Dánsko na ZOH 2022 v Pekingu | Foto: Reuters
15:03

Dánové mají výborný vstup do druhé třetiny. Během úvodních 67 vteřin totiž dokonale otočili nepříznivý vývoj utkání se Švýcarskem. Nejdříve se v přesilovce prosadil Regin a o chvíli později se trefil i Storm.

14:58

Bylo odstartováno poslední kolo závodu skeletonistek a za pár minut se tak dozvíme, jaké umístění si z olympijských her odveze Anna Fernstädtová.

14:46

První třetiny obou souběžně hraných zápasů jsou minulostí. Skóre utkání mezi Českem a Ruskem je po brankách Tkačjova s Kundrátkem vyrovnané, Švýcaři jsou díky Corvimu proti Dánsku ve vedení.

Češi slaví gól v zápase Česko - Rusko na ZOH 2022 v Pekingu
Češi slaví gól v zápase Česko - Rusko na ZOH 2022 v Pekingu | Foto: Reuters
14:37

V samotném závěru 16. minuty otevírá skóre zápasu s Dánskem Enzo Corvi. Švýcaři se tak prosazují ze čtvrté střely utkání.

Mikkel Aagaard a švýcarský brankář Reto Berra v zápase Švýcarsko - Dánsko na ZOH 2022 v Pekingu | Foto: Reuters
14:33

Výborná zpráva. Tomáš Kundrátek vyslal v přesilovce nechytatelnou dělovku od modré čáry a Češi tak vyrovnávají souboj s odvěkým rivalem z Ruska. Opravdu parádní rána třineckého oceláře.

14:29

Velmi sympatický vstup do utkání se Švýcarskem mají Dánové. Již v 6. minutě jim kvůli vysoké holi nebyla uznána úvodní branka zápasu a nadále mají více ze hry. Hraje se 12. minuta a Dánsko dosud nečelilo ani jednomu střeleckému pokusu soupeře.

14:19

A téměř ve stejném čase přichází první změnu ve skóre. Tkačjov bohužel otevřel skóre zápasu s Českem svižnou střelou na vzdálenější tyč.

14:17

Ve stejný čas jako utkání Česka s Ruskem bylo zahájeno také střetnutí mezi Švýcarskem a Dánskem. Z našeho pohledu je utkání důležité vzhledem k nasazení českého výběru do vyřazovací části.

14:11

Před malou chvílí začalo poslední utkání české hokejové reprezentace v základní skupině proti Rusku. Vše potřebné můžete sledovat i v našem on-line přenosu.

14:04

Výborná zpráva přichází z krasobruslení. Taschlerovi mají již nyní jistotu, že porazí šest párů a to znamená, že je uvidíme i v druhém kole soutěže tanečních párů.

14:00

Zlatým medailistou ze skokanského souboje na velkém můstku je Marius Lindvik z Norska, který stáhl ztrátu z druhého kola na Japonce Kobajašiho. Na třetí místo se i díky zaváhání ostatních závodníků vytáhl Karl Geiger. Pro Poláka Kamila Stocha zbyly jen brambory.

13:39

Pilot Dominik Dvořák skončil ze šesti tréninkových jízd na olympijský závod dvojbobů na hrách v Pekingu třikrát v nejlepší desítce. Před pondělním startem mají s brzdařem Jakubem Noskem dobrý pocit z obtížných průjezdů. "Tréninky hodnotím pozitivně. Za mě dobrý a teď už to jenom odpálit v závodu," plánuje Dvořák. V ledovém korytu v Jen-čchingu byli v tréninku nejlépe pátí.

Český dvojbob Dominik Dvořák, Jakub Nosek při tréninku
Český dvojbob Dominik Dvořák, Jakub Nosek při tréninku | Foto: Reuters
13:31

Ostře sledovaný případ ruské krasobruslařky Valijevové bobtná. Nechybí v něm ani výhrůžky smrtí britským novinářům, kteří na něj upozornili.

13:24

Čeští hokejisté nastoupí proti Rusku i s útočníkem Michaelem Špačkem. Ze sestavy vypadl Michael Frolík. Zápas začne ve 14:10.

12:50

První kolo skokanského klání na velkém můstku je u konce a vypadá to na zajímavý souboj v druhém kole. Na čele totiž nejsou velké rozdíly, například mezi třetím Zajcem a čtvrtým Stochem není ani jeden celý bod.

12:33

Natálie Taschlerová s Filipem Taschlerem mají za sebou volný tanec a po čtyřech párech se řadí na druhé místo. K postupu do druhého kola tak potřebují porazit ještě jeden pár. Doufejme, že se to podaří.

Česká krasobruslařská dvojice Taschler/Taschlerová na ZOH 2022.
Česká krasobruslařská dvojice Taschler/Taschlerová na ZOH 2022. | Foto: Reuters
12:22

Dá se říct, že již nyní je jisté, že do druhého kola nepostoupí ani jeden z českých skokanů. Nejlépe je na tom Roman Koudelka, avšak ten by potřeboval zaváhání jedenácti skokanů, což se jeví býti nerálné.

Roman Koudelka během 1. kola závodu na velkém můstku na ZOH 2022.
Roman Koudelka během 1. kola závodu na velkém můstku na ZOH 2022. | Foto: Reuters
12:15

Z českých skokanů jsme ještě zapomněli na Filipa Sakalu, který měl dobré tréninkové kolo, avšak v závodě se mu skok hrubě nepovedl. Aktuálně je Filip nejhorším z Čechů, celkově třetí od konce.

12:10

A velmi podobně jako Kožíšek teď skočil Roman Koudelka. Před reprezentačního parťáka jde o šest desetin a ani tady to nevypadá na postup.

12:08

V akci už byl také druhý český skokan Čestmír Kožíšek. Ten předvedl lepší výkon než Radek Rýdl, avšak souboj o druhé kolo nevypadá nadějně. Z jedenácti skokanů je Kožíšek aktuálně čtvrtý.

12:00

Začíná královský závod skokanů na lyžích, tudíž klání na velkém můstku. Vše odstartoval mladý Radek Rýdl, který svou premiéru pod pěti kruhy orazítkoval 118 metry.

11:59

V nesmírně vyrovnanou záležitost se proměnil duel Německa s Čínou v rámci hokejového turnaje mužů. Ve druhé třetině už sice favorité z Evropy vedli 3:0, avšak domácí hokejisté dvěma trefami zdramatizovali utkání a sahali po vyrovnání. Bohužel pro Čínu však neodkázali vyprodukovat výraznější tlak a pouhé dvě střely ve třetí třetině nestačily na vyrovnání. Každopádně jsme však sledovali až nečekaně vyrovnanou záležitost.

11:50

Čtvrtým týmem, který bude bojovat o medaile v ženském hokejovém turnaji je Finsko. Reprezentantky této severské země před chvílí porazily Japonky jednoznačně 7:1 a doplnily v semifinále se střetnou s Američankami. Druhou dvojici vytvořila Kanada se Švýcarskem.

Finské hokejistky se radují ze sedmé branky do sítě Japonska na ZOH 2022.
Finské hokejistky se radují ze sedmé branky do sítě Japonska na ZOH 2022. | Foto: Reuters
11:46

Zatímco jsme se věnovali jiným sportovním událostem, proběhlo finále rychlobruslení mužů na krátké 500 metrové trati. Zlatou medaili si možná trochu překvapivě připsala domácí Čína a vybojoval ji v novém olympijském rekordu Tching-jü Kao, jenž nastoupil už v sedmé rozjížďce.

1. Tching-jü Kao (CHN)

2. Min Kyu Cha (KOR)

3. Wataru Morišige (JPN)

11:37

Němečtí hokejisté si koledují o malér. Tyler Wong totiž před chvílí zužitkoval přesilovou hru a přibližně deset minut před koncem třetí třetiny je stav utkání z pohledu evropského favorita 3:2.

11:36

Skokané na lyžích před pár minutami dokončili tréninkové kolo před svým závodem na velkém můstku a nejlépe skočil Rjoju Kobajaši. Jeho 136,5 metrům neodkázal konkurovat ani druhý Lovro Kos a třetí Peter Prevc. Nejlepším z Čechů byl se 126,5 metry Filip Sakala.

11:22

Tomáš Portyk, Ondřej Pažout, Lukáš Daněk a Jan Vytrval dnes absolvovali tři tréninkové skoky pro závod sdruženářů na velkém můstku. Nejlepší výkon předvedl Ondřej Pažout, jenž dolétl na 128 metrů, nicméně ve dvou ze třech tréninků byl nejlepším Čechem Portyk.

Tomáš Portyk během tréninku sdruženářů na ZOH 2022.
Tomáš Portyk během tréninku sdruženářů na ZOH 2022. | Foto: Reuters

• Hokejová reprezentace odpoledne nastoupí proti Rusům.
  • O postup do volných tanců zabojuje krasobruslařská dvojice Taschler/Taschlerová.
  • Průběžně sedmá skeletonistka Anna Fernstädtová pojede 3. a 4. rozjížďku finále.

11:10

V cíli už jsou také další dva čeští biatlonisté, na které jsme ještě čekali. Jakub Štvrtecký je po třech chybách na 57. místě, Adam Václavík se stejnou bilancí o pozici zpět.

11:08

Smolařem olympiády je mezi biatlonisty Maxim Cvetkov, který byl v individuálním závodě na 20 km čtvrtý o necelé čtyři vteřiny a dnes je zatím na stejné pozici. Tentokrát navíc o pouhé dvě sekundy.

11:05

Finky suverénně kráčí za postupem do semifinále, neboť po dvou třetinách vedou nad Japonkami 4:1. Navíc si drží výraznou střeleckou převahu, když japonskou brankářku dosud zaměstnaly 35 střelami.

11:04

Hokejisté Číny v závěru druhé třetiny korigují průběžné skóre utkání s Německem. Historicky první gól na olympijských hrách pro pořadatelskou zemi zaznamenal Spencer Foo, který upravil skóre z pohledu Číny na 1:3.

11:00

PRŮBĚŽNÉ VÝSLEDKY SPRINTU MUŽŮ

4. Maxim Cvetkov (ROV) +40,6

5. Sebastian Samuelsson (SWE) +52,0

…

26. Mikuláš Karlík +1:48,4

Johannes Thingnes Bö v cíli sprintu mužů na ZOH 2022.
Johannes Thingnes Bö v cíli sprintu mužů na ZOH 2022. | Foto: Reuters
10:57

Dvě trestná kola vestoje pro Jakuba Štvrteckého. To je nevydařený závod českého mladíka.

10:55

I přes tři chyby na druhé položce si Mikuláš Karlík díky skvělému běhu připisuje sympatický výsledek. Nejlepším českým biatlonistou nebude, ale s číslem 59 se aktuálně řadí na 25. místo.

10:52

První střelbu má za sebou také Jakub Štvrtecký, který si připsal jednu nepřesnost posledním výstřelem. Řadí se až do páté desítky.

10:46

Fantastický závod si odstřelil Mikuláš Karlík, který byl běžecky na pátém místě, avšak vestoje zaznamenal tři nepřesnosti.

10:44

V cíli biatlonového sprintu máme Michala Krčmáře a je z toho průběžné 11. místo. Škoda Michalovy chyby na druhé střelecké položce.

10:41

Zatímco sledujeme výkony biatlonistů, Němci navýšili své vedení nad Čínou na 3:0.

Němečtí hokejisté se radují z branky do sítě Číny na ZOH 2022.
Němečtí hokejisté se radují z branky do sítě Číny na ZOH 2022. | Foto: Reuters
10:38

Stejně jako Michal Krčmář, také Mikuláš Karlík zaznamenal čistou střelbu na první položce a řadí se na sympatické 8. místo.

10:35

Prokletá poslední rána Michala Krčmáře. Už už to vypadalo na čistý střelecký závod, ale závěrečná rána letěla mimo a po bleskové střelbě je aktuálně desátý.

10:33

Johannes Thingnes Bö je v cíli a je z toho luxusní náskok 25 vteřin na druhého Quentina Fillona Mailleta. Vypadá to na suverénně nejlepší výkon norského biatlonisty ve srovnání s ostatními.

10:30

Šanci na medaili si odstřelil Martin Ponsiluoma, který mohl zaútočit na stupně vítězů, ale dvě chyby na stojce ho vyřadily ze hry o úspěch.

10:27

Výborný úvod od Michala Krčmáře, který zvládl úvodní střeleckou položku bez chyby a řadí se na průběžné třinácté místo.

10:26

Quentin Fillon Maillet tentokrát bezchybný, avšak běžecky dnes nestačí. Téměř 30 vteřin náskoku na Johannese Thingnese Bö.

10:25

Jedna chyba pro Johannese Thingnese Bö dává šanci ostatním pronásledujícím. Přesto je Nor aktuálně o půl vteřiny lepší než dosud vedoucí Cvetkov.

10:22

Naopak Alexander Loginov přidal ke dvěma omylům z ležky další dvě chyby na stojce a tento závod si rozhodně nezapíše mezi povedené.

Alexander Loginov během sprintu na ZOH 2022.
Alexander Loginov během sprintu na ZOH 2022. | Foto: Reuters
10:18

Jeden z velkých favoritů dnešního závodu Johannes Thingnes Bö má za sebou první střelbu a byla z toho nula. Navíc Quentin Fillon Maillet jednou chyboval a to je pro Nora výborná zpráva.

10:12

Výrazná střelecká převaha Německa přináší druhý úspěch. Na 2:0 totiž v 17. minutě zvýšil nejlepší hokejovou ligou ověřený Korbinian Holzer. Zdá se, že ani pro Němce nebudou Číňané konkurenceschopným soupeřem.

10:06

Hokejisté Německa sice nevyužili svou první přesilovou hru proti Číně, ale dvanáct vteřin po ukončení početní výhody otevřel skóre zápasu Marcel Brandt.

10:00

Nyní už se musíme zaměřit na sprint biatlonistů, ve kterém se představí také čtveřice českých borců. S číslem 36 vyjede na trať Michal Krčmář, načež budou následovat ještě Mikuláš Karlík, Jakub Štvrtecký a Adam Václavík. Cílem českých biatlonistů bude určitě napravení dojmu z nepovedeného individuálu.

9:57

Daniel Pietta před malou chvílí otevřel skóre zápasu s Čínou, ale nakonec byla situace prozkoumána u videa a pokračuje se bez vstřelené branky.

Daniel Pietta z Německa v souboji během utkání s Čínou na ZOH 2022.
Daniel Pietta z Německa v souboji během utkání s Čínou na ZOH 2022. | Foto: Reuters
9:52

Zatímco jsme se věnovali štafetě žen v běhu na lyžích, zahájeny byly další dvě utkání hokejového turnaje. V ženském čtvrtfinále už Finky vedou 2:0 nad Japonkami, mezi muži hraje Německo s Čínou bez branek.

9:47

CURLING MUŽŮ - 5. KOLO

Itálie - Čína 9:12

Kanada - Švédsko 4:7

Dánsko - Švýcarsko 6:8

USA - Norsko 6:7

Švýcarští curleři během utkání s Dánskem na ZOH 2022.

9:29

A nakonec přišlo výrazné zlepšení na posledních dvou úsecích v podobě českých běžkařek. Ty jely dlouho až sedmnácté, ale Janatová s Hynčicovou dokázaly smazat velké manko a ve finiši je česká vlajka na třinácté pozici.

9:25

Ruské běžkařky jsou zlaté. Veronika Stěpanovová nakonec deklasovala Sofii Krehlovou, kterou téměř dorazila i Švédka s Finkou, ale přesto je to obrovský úspěch pro mladou německou štafetu. Největší hvězdou posledního úseku je však Sundlingová, která stáhla obrovskou ztrátu a ve finiši pro Švédsko urvala bronz.

9:22

Výborně jede na závěrečném úseku Sundlingová ze Švédska, která už stáhla 17 vteřin ze své ztráty a zapojuje se do boje o medaili. Krehlová mezitím ztratila kontakt s vedoucí Veronikou Stěpanovovou.

Ruská a německá štafeta žen během ZOH 2022.
Ruská a německá štafeta žen během ZOH 2022. | Foto: Reuters
9:17

Dobrý úsek z českého pohledu odjela Kateřina Janatová, jež dokázala stáhnout ztrátu a předjela Kazašku. Aktuálně jsou však Češky nadále až šestnácté v kontaktu s Polkami.

9:12

Němky zvládají štafetu běžkařek opravdu fantasticky a po třech úsecích jsou první. Victoria Carlová si počkala na svou chvíli a nakonec druhé Sorokinové v závěru nadělila pět vteřin. Štafety Norek a Finek stáhly ztrátu na 15 vteřin, zatímco Švédky jsou po nepovedeném úseku Fridy Karlssonové o více než půl minuty zpět.

9:07

České běžkařky jsou po dvou klasických úsecích beznadějně sedmnácté se ztrátou kolem čtyř minut.

8:59

Druhá předávka ženské štafety je tady a v čele jsou Němky. Pouze čtyři vteřiny za nimi jsou ruské běžkařky a severské štafety jedou se ztrátou přes dvacet vteřin. Jedná se o Norsko, Finsko i Švédsko.

8:50

Hvězdná americká lyžařka Mikaela Shiffrinová se utěšuje tím, že debakly v jejích nejsilnějších disciplínách z ní alespoň na olympijských hrách sňaly tlak. Po dnešním tréninku sjezdu si šestadvacetiletá slalomářka pochvalovala, že se zase cítí na lyžích dobře. Zda nastoupí do úterního závodu, ale ještě neví.

"Abych byla upřímná, že jsem nedokončila obřák a slalom, ze mě svým způsobem setřáslo tlak. Prostě jsem si ta políčka odškrtla. Ne v dobrém, ale odškrtla. A teď se prostě snažím znovu získat dobrý pocit na lyžích, což se mi celkem daří," řekla Shiffrinová po dnešním prvním tréninku na sjezd, v němž zajela devátý čas, o 14 setin rychlejší než jedenáctá Ester Ledecká.

Mikaela Shiffrinová během tréninku na sjezd na ZOH 2022.
Mikaela Shiffrinová během tréninku na sjezd na ZOH 2022. | Foto: Reuters
8:47

Tereza Beranová se první úsekem české štafety bohužel hodně protrápila a předávala až sedmnáctá. Ztráta narostla na propastné 2 minuty a 47 vteřin.

8:45

Fantastický úvodní úsek ženské štafety běžkařek předvedla Julia Stupaková, která roztrhala startovní pole, avšak v závěru úseku se na ní dotáhla Němka Sauerbreyová. Štafety Japonska, Finska a Švédska mají ztrátu mezi 10 a 20 vteřinami. Norky jsou po pádu Wengové až osmé.

8:30

Odstartován byl ženský závod na 4×5 kilometrů v klasickém lyžování. České běžkyně jsou samozřejmě součástí této štafety a to ve složení Beranová - Nováková - Janatová - Hynčicová.

8:14

Velmi důležitou trojku teď ve 4. endu zahráli Italové, kteří z pozice favorita ztráceli na Čínu čtyři body a výrazně tak smazali náskok soupeře. Do vedení se mezitím dostali curleři USA, kteří zahráli bod proti Norsku.

Sebastiano Arman odhazuj kámen během utkání proti Číně na ZOH 2022.
Sebastiano Arman odhazuj kámen během utkání proti Číně na ZOH 2022. | Foto: Reuters
8:02

Dvojnásobný olympijský vítěz v běhu na lyžích Simen Krüger po vyléčení koronaviru přiletěl do Pekingu. Na hrách by měl startovat v závodě na 50 kilometrů, který je na programu příští sobotu.

Krüger měl pozitivní test na covid-19 koncem ledna. Vítěz skiatlonu a člen zlaté štafety z her v Pchjongčchangu, kde byl navíc druhý v závodě na 15 kilometrů, byl jedním z nakažených lyžařů, kvůli kterým norský tým odložil odlet do Číny.

7:55

Aktuálně se toho v Pekingu moc neděje. Kromě tréninku sdruženářů je možné sledovat jen mužský curling, který nabízí čtyři střetnutí.

Itálie - Čína 1:5 (po 3. endu)

Kanada - Švédsko 0:1 (po 3. endu)

USA - Norsko 2:2 (po 3. endu)

Dánsko - Švýcarsko 1:4 (po 3. endu)

7:42

Pátou nejrychlejší jízdu předvedl dvojbob vedený Dominikem Dvořákem v šesté tréninkové jízdě. Nutno ovšem říci, že někteří z nejlepších do tohoto pokusu vůbec nenastoupili. Závod dvoubobů je rozložen na 14. a 15. února.

7:37

Před letošní zimou se lyžařka Tereza Nová rozhodla soustředit převážně na rychlostní disciplíny. V rychlosti našla zalíbení a nečekanou odměnou byla dodatečná nominace na olympijské hry v Pekingu. Na svazích v Jen-čchingu se při své premiéře na velké akci mezi elitou snaží nabrat co nejvíce zkušeností.

Do české výpravy pro olympijské hry se čtyřiadvacetiletá Nová dostala až po rozšíření kvóty po původně schválené nominaci. "Vůbec jsem to nečekala, protože místa už byly rozdělený. Bylo to překvapení, ale samozřejmě milý," řekla plzeňská rodačka po tréninku sjezdu.

Na olympiádě už má za sebou superobří slalom, v kterém skončila třiatřicátá.

7:27

U konce je také úvodní duel mužského hokejového programu dnešního dne. Spojené státy americké nakonec ovládly zámořský duel proti Kanadě a to s finálním skóre 4:2. Kanaďané měli v závěru velký tlak, přesilovku 5 na 3, avšak na dobře chytajícího Strausse Manna potřetí nevyzráli. Právě USA se tak dostávají do čela skupiny.

Hokejisté USA se radují z gólu Kennyho Agostina do sítě Kanady na ZOH 2022.
Hokejisté USA se radují z gólu Kennyho Agostina do sítě Kanady na ZOH 2022. | Foto: Reuters
7:17

Alina Mullerová přidala po gólu na 3:2 také trefu do prázdné brány, čímž pečetí postup švýcarským hokejistek do semifinále olympijského turnaje. Dokonale se tak Švýcarkám podařila odveta za porážku od Rusek ze základní skupiny.

7:14

Jenže střelecky aktivnější Švýcarky si okamžitě berou vedení zpět na svou stranu. To je fantastické drama, ve kterém hokejistky bojují o šanci na medailové umístění.

Švýcarky inkasují gól ve čtvrtfinále na ZOH 2022.
Švýcarky inkasují gól ve čtvrtfinále na ZOH 2022. | Foto: Reuters
7:10

Běží 57. minuta čtvrtfinálového utkání žen a ruské hokejistky vyrovnávají na 2:2. Velmi důležitou branku dostala do sítě švýcarské brankářky Lučnikovová, která tak učinila z teprve šesté ruské střely ve třetí třetině.

7:00

Hokejisté USA si znovu berou zpět dvougólové vedení nad Kanadou a zatímco Ruskám gól na 2:1 nebyl uznán, jejich soupeřky ze Švýcarska se znovu přiblížily k semifinále.

6:50

Už už to vypadalo na vedoucí gól Rusek ve čtvrtfinále se Švýcarkami, ale ve prospěch hráček z alpské země hrála coach challenge. Pokračuje se tak za stavu 1:1.

6:35

Několik velkých šancí teď měli Kanaďané během přesilovky v závěru druhé třetiny. Noreau trefil břevno, Ho-Sang o kousek nerozvlnil síť při dorážce do odkryté brány. Po dvou třetinách je tak skóre zápasu stále 3:2 ve prospěch USA.

6:27

Ve vlastním oslabení před chvílí snížili Kanaďané v zámořském derby proti americkým hokejistům na 2:3. Pro Kanadu to je důležitá kontaktní branka ještě před koncem druhé třetiny.

6:25

Posádka dvojbobu Dominika Dvořáka má za sebou pátou tréninkovou jízdu a čeští svalnatci mohou být spokojeni. Se ztrátou 29 setin se po svém pokusu zařadili na průběžné osmé místo.

Český dvojbob během tréninku na ZOH 2022.
Český dvojbob během tréninku na ZOH 2022. | Foto: Reuters
6:21

Jen přibližně tři minuty trvalo vedení Švýcarek nad ruskými hokejistkami. Anna Savoninová právě vrátila na světelnou tabuli vyrovnané skóre.

6:18

Phoebe Staenzová přiblížila švýcarské hokejistky k vytouženému boji o medaile. Ve 35. minutě totiž otevřela skóre čtvrtfinálového souboje s Ruskami.

6:07

Favorizovaní Kanaďané se dostávají do problémů. Mladíci USA totiž ve 23. minutě navýšili vedení na 3:1.

Závar před americkým brankářem Mannem v utkání s Kanadou na ZOH 2022.
Závar před americkým brankářem Mannem v utkání s Kanadou na ZOH 2022. | Foto: Reuters
6:00

Pokračují obě hokejová klání. Američané na začátku druhé třetiny drží vedení 2:1 nad Kanadou a ruské hokejisty hrají bez branek se Švýcarkami.

5:47

Hokejisté USA v první třetině otočili nepříznivý vývoj po inkasování ve druhé minutě a do kabin odešli ve vedení 2:1. Minutu a 16 vteřin před koncem totiž druhou branku USA vsítil Ben Meyers z Minnesotské univerzity.

5:45

VÝSLEDKY RANNÍHO PROGRAMU CURLINGU ŽEN

Švédsko - Kanada 7:6

Jižní Korea - ROV 9:5

Japonsko - Dánsko 8:7

5:42

Zatím bez branek se hraje ve třetím čtvrtfinále ženského hokejového turnaje mezi Rusky a Švýcarkami. Střeleckou převahu mají švýcarské hokejistky, které soupeřkám hodlají vrátit porážku 2:5 ze základní skupiny. Odehrána je první třetina.

5:40

Jedenáctý nejrychlejší čas zajela v prvním tréninku na sjezd Ester Ledecká. U čtyř lyžařek včetně vítězné Prisky Nuferové však svítí potenciální diskvalifikace. Tyto lyžařky totiž zřejmě minuly některou z branek.

Ester Ledecká během tréninku na sjezd na ZOH 2022 v Pekingu.
Ester Ledecká během tréninku na sjezd na ZOH 2022 v Pekingu. | Foto: Reuters
5:31

• Biatlonisté Krčmář, Karlík, Štvrtecký a Václavík absolvují sprint.
  • Čtveřice skokanů se od 12:00 představí na velkém můstku.
5:25

Hokejista Michael Špaček se po dlouhých peripetiích s testováním konečně připojil k české hokejové reprezentaci a dnes by měl nastoupit po boku s Matějem Stránským.

"Jsem hrozně rád, že jsem tady. Čekání bylo hrozně dlouhé a nebylo to nic příjemného. Teď jsem ale tady a jsem šťastný," řekl Špaček novinářům po dnešním tréninku. "Bylo to náročné. Doufal jsem, že testy mi budou vycházet pozitivně jen dva tři dny a pak se to zlomí. Bylo to ale trošičku delší. Nezbývalo mi nic jiného, než jen čekat a čekat," doplnil.

5:20

Velmi zajímavý začátek zámořského derby předvádí hokejisté Kanady a USA. Zásluhou Mata Robinsona se javorové listy dostaly do vedení již ve druhé minutě, ale přesně o 60 vteřin později už bylo zásluhou Mieleho vyrovnáno. Skóre 1:1 platí i na konci šesté minuty.

5:18

Premiérový snowboardcross družstev na olympijských hrách vyhráli Američané Nick Baumgartner a Lindsey Jacobellisová, která v Pekingu získala druhou zlatou medaili.

Na druhém místě skončila stejně jako na loňském mistrovství světa italská dvojice Omar Visintin a Michela Moioliová, třetí příčku obsadili Élliot Grondin a Meryeta Odineová z Kanady. Poslední čtvrté místo ve velkém finále obsadil druhý italský pár Lorenzo Sommariva s Caterinou Carpanovou.

Nick Baumgartner a Lindsey Jacobellisová se radují z vítězství ve finále snowboardcrossu týmů na ZOH 2022. | Foto: Reuters

Dobré ráno. Vítám vás u on-line přenosu z devátého dne zimních olympijských her 2022 v Pekingu. Na programu je opět několik zajímavých sportovních událostí, ve kterých se představí také čeští zástupci.